Звернення колективу Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського до музичної громадськості України

Упродовж трьох років Національна музична академія України імені П.І. Чайковського потерпає від агресивних нападів її колишнього викладача Євгенії Басалаєвої, яка працювала в Академії за сумісництвом. Подібні дії є помстою за звільнення з посади завідувача кафедри камерного ансамблю, здійсненого на цілком законних підставах шляхом таємного голосування очолюваної Є.Басалаєвою кафедри та Вченої Ради Академії. Після чого вона оскаржувала рішення в судовому порядку. Нині вона намагається перенести свій особистий конфлікт на шпальти ЗМІ, вдаючись до наклепів, вигадок, фальсифікацій, використовуючи для цього різних людей.

17 лютого у стінах Верховної Ради відбувся брифінг народного депутата Ірини Суслової за участю Євгенії Басалаєвої, на якому лунали безпідставні звинувачення на адресу Академії та її керівника В.І. Рожка. Є. Басалаєва дозволила собі виступати від імені колективу Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, хоча вона вже 2.5 роки не є її працівником. Наведені Є. Басалаєвою факти, насправді не відповідають дійсності і є такими, які принижують та ображають гідність усіх працівників провідного навчального музичного закладу держави. Зокрема, нею було сказано, що ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського Володимир Рожок залякує і чинить тиск на колектив, незаконно звільняє працівників, провадить антиукраїнську діяльність, наносить збитки державі та придушує студентські рухи.

Дивує, що народний депутат Ірина Суслова під час брифінгу так само озвучувала викривлені факти про ситуацію у навчальному закладі, хоча могла б перевірити їх, зробивши відповідний депутатський запит.

На розширеному засіданні Вченої Ради Академії було засуджено звинувачення Є.Басалаєвої на адресу колективу та її керівника В.І.Рожка, а також прийнято рішення про звернення до Голови Верховної Ради України В. Гройсмана, голови комітету з питань культури і духовності М. Княжицького, голови комітету з питань науки і освіти Л. Гриневич, голови регламентного комітету П. Пинзеника, судових органів стосовно захисту ділової репутації Академії, честі й гідності її керівника В.І.Рожка.

Вважаємо за необхідне публічно спростувати безпідставні звинувачення на загальних зборах трудового колективу НМАУ ім. П.І.Чайковського за участю керівництва Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, відомих діячів культури і мистецтва, представників Міністерства культури України.

Збори відбудуться 22 лютого 2016 року о 14 годині у Великому залі Академії.

Запрошуємо небайдужу громадськість і представників ЗМІ взяти участь у цьому заході.

lyst_1 lyst_2 lyst_3 lyst_4 lyst_5 lyst_6 lyst_7 lyst_8 lyst_9