Вручення премії імені Л.К.Каверіної

20161020-foto-kaverina-419 жовтня в Національній музичній академії України ім..П.І.Чайковського відбулося урочисте вручення щорічної премії імені Л.К.Каверіної кращому студенту історико-теоретичного факультету.

Це приватна премія, яку засновано 13 років тому з ініціативи родини колишнього викладача кафедри історії зарубіжної музики Академії, професора Людмили Костянтинівни Каверіної. У пам’ять про неї син Олександр Любимович Копиленко, донька Марія Любимівна і зять Сергій Омелянович щороку відвідують наш заклад з почесною місією підтримки молодих талановитих вчених-музикознавців. Цього року лауреаткою премії стала студентка І курсу магістеріуму Маріам Вердіян.

20161020-foto-kaverina-3Відкриваючи урочистості, проректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор Олена Миколаївна Берегова зауважила, що наш заклад у своїй понад столітній історії мав приклади меценатства. Так, свого часу видатний український підприємець і меценат Михайло Терещенко надав значну суму коштів, на які у 1913 році і було відкрито Київську консерваторію. За радянських часів цю традицію було перервано, і відродилася вона вже за доби незалежності України. Нині поряд із державними стипендіями для найталановитіших і найуспішніших студентів, які засновані Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України тощо, ми маємо і кілька приватних премій.

О.М.Берегова підкреслила, що претендентка на цьогорічну премію отримала перемогу у жорсткій конкурентній боротьбі зі своїми однокурсниками. Проректор запевнила родину, що кошти, які вони виділяють, дійсно слугують справі підтримки молодих музикознавців, оскільки всі лауреати премії Л.К.Каверіної продовжують свої наукові пошуки і після завершення навчання в Академії, багато з них уже захистили кандидатські дисертації або готуються до захисту.

20161020-foto-kaverina-2Теплу ліричну нотку внесла в урочистості доктор мистецтвознавства, професор Марина Романівна Черкашина-Губаренко, котра зачитала вірші зі своєї нової поетичної збірки, присвячені пам’яті Людмили Костянтинівни. Зі словами щирої вдячності родині Л.К.Каверіної і вітаннями лауреатці до присутніх звернулися завідувачка кафедри теорії музики, кандидат мистецтвознавства, професор Ірина Миколаївна Коханик, викладач лауреатки з фаху, кандидат мистецтвознавства Тетяна Володимирівна Філатова, голова Київської організації Національної спілки композиторів України, професор, заслужений діяч мистецтв України Ганна Олексіївна Гаврилець, декан історико-теоретичного факультету Академії, доктор мистецтвознавства, професор Марина Юріївна Северинова.

А потім Олександр Любимович Копиленко разом із сином Григорієм вручили Маріам Вердіян диплом лауреата і грошову частину премії, розмір якої становить 1000 доларів США.

Вітаємо лауреатку премії ім..Л.К.Каверіної Маріам Вердіян і бажаємо нових творчих і наукових звершень!

20161020-foto-kaverina-4