Творча зустріч із видатним режисером

6 грудня 2016 року в рамках науково-мистецького проекту «Доля митця в реаліях культурно-історичних процесів першої половини ХХ ст.: Ф. Якименко, В. Косенко, М. Вериківський», який було реалізовано кафедрою історії української музики та музичної фольклористики Академії, відбулася творча зустріч із відомим театральним режисером – художнім керівником Театру драми і комедії на Лівому березі Едуардом МИТНИЦЬКИМ.

Режисер поділився з викладачами і студентами Академії своїми спогадами про видатного українського композитора Михайла Івановича Вериківського (1896-1962), його родинні традиції, дружні і творчі взаємовідносини з видатними митцями ХХ ст. – поетом Максимом Рильським, віолончелістом Мстиславом Ростроповичем та ін. Розмова точилася навколо проблеми «митець і влада» (як відомо, партійною постановою 1948 р. М. Вериківського було безпідставно звинувачено у формалізмі та буржуазному націоналізмі), обговорювалися й питання творчого методу і стилю композитора, виконання його творів, вшанування пам’яті композитора на його батьківщині – у місті Кременці Тернопільської області та на загальнодержавному рівні.

На згадку про зустріч її ініціаторка – кандидат мистецтвознавства, професор кафедри історії української музики та музичної фольклористики Олена Таранченко – подарувала режисерові квіти, афіші і програмки ювілейної конференції, яка відбулася 23-25 листопада 2016 р., а проректор з наукової роботи Академії, доктор мистецтвознавства, професор Олена Берегова – книгу, видану до 100-річчя Національної музичної академії України ім..П.І.Чайковського, та монографію про диригента Стефана Турчака з дарчими написами автора – ректора Академії В.І.РОЖКА.