В Академії пройшла конференція “Ювілейні і пам’ятні дати 2016 року”

14 грудня в Академії відбулася Міжнародна наукова конференція “Ювілейні та пам’ятні дати 2016 року”, організована кафедрою історії світової музики. Автором проекту виступила доктор мистецтвознавства, професор Марина ЧЕРКАШИНА-ГУБАРЕНКО. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор Володимир РОЖОК. Конференцію було присвячено пам’яті відомого музикознавця, викладача Академії Катерини Берденникової, слово про яку виголосили професори Ольга СОЛОМОНОВА і Тетяна БОНДАРЕНКО.

У пленарному засіданні під головуванням проректора Академії з наукової роботи, доктора мистецтвознавства, професора Олени БЕРЕГОВОЇ та завідувача кафедри історії світової музики, доктора мистецтвознавства, професора Валерії ЖАРКОВОЇ взяли участь доповідачі з темами про українських та зарубіжних композиторів, виконавців, педагогів. Зокрема, відразу кілька виступів було присвячено постаті українського композитора Федора Якименка (140-річний ювілей), а також видатної співачки та педагога Євгенії Мірошниченко (85-річчя від дня народження). Яскравими і змістовними були доповіді про зарубіжних композиторів С. Прокоф’єва, Е. Саті, Л. Куперена, Д. Лігеті, Д. Шостаковича, Б. Бріттена, А. Берга, Дж. Сґамбаті, Дж. Мартуччі та багатьох інших.

Статті за матеріалами конференції будуть опубліковані в науковому збірнику «Часопис Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського».