МИКОЛА ЛИСЕНКО ТА СВІТОВИЙ ОПЕРНИЙ ТЕАТР

Таку назву має щорічна науково-практична конференція, започаткована кафедрою оперної підготовки та музичної режисури та кафедрою історії світової музики нашої Академії. 26 лютого 2017 року розпочала роботу вже сьома конференція, і цього разу її присвячено двом визначним датам: 175-річчю від дня народження видатного українського композитора, фундатора української професійної композиторської школи Миколи Віталійовича Лисенка та 20-річчю Київського вагнерівського товариства.

Відкриваючи конференцію, ректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Володимир РОЖОК наголосив на важливій історичній місії Миколи Лисенка, підкреслив роль його композиторської, педагогічної та музично-громадської діяльності у процесі націєтворення,  відзначив прозорливість і далекоглядність митця у прагненні вивести українську музику на європейські та світові обрії.

У виступі доктора мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, професора кафедри історії світової музики Академії Марини ЧЕРКАШИНОЇ-ГУБАРЕНКО було охарактеризовано основні аспекти діяльності Київського вагнерівського товариства, головою якого вона є упродовж усього періоду його існування.

Під час урочистого відкриття конференції у виконанні студентів, асистентів-стажистів та солістів Оперної студії Академії пролунали деякі твори М.В.Лисенка, зокрема романс «Безмежнеє поле» на вірші І. Франка, пісня Наталки з опери «Наталка Полтавка», дует «Коли розлучаються двоє» на вірші Г. Гейне тощо.

У конференції беруть участь понад 70 доповідачів із Києва, Харкова, Одеси, Львова, Полтави, Сум, а також закордонні науковці з Білорусі, Росії, Польщі, Німеччини. У програмі конференції крім доповідей та наукових дискусій заплановано проведення серії майстер-класів, урочистий концерт до 20-річчня Київського вагнерівського товариства за участю вагнерівських стипендіатів і друзів товариства, а також постановку одноактної опери Г. Доніцетті «Ріта» (режисер-постановник – асистент-стажист кафедри оперної підготовки та музичної режисури НМАУ Лада Шиленко, диригент-постановник – асистент-стажист кафедри оперно-симфонічного диригування НМАУ Костянтин Старовицький).

Конференція триватиме до 28 лютого.

Фото. Ректор В.І.Рожок відкриває конференцію

Фото. Урочисті миті відкриття конференції