Міжнародна молодіжна науково-практична конференція

17-19 березня 2017 року в нашій Академії проходить традиційна щорічна конференція Студентського наукового товариства «Актуальні проблеми музикознавства у молодіжних дослідженнях».

У вступному слові проректора з наукової роботи Академії, доктора мистецтвознавства, професора Олени Берегової до учасників конференції наголошувалося на місії СНТ як важливого підрозділу в структурі наукової діяльності Академії. О.Берегова коротко зупинилася на основних етапах діяльності Студентського наукового товариства, яке почало діяти в Київській консерваторії у повоєнний час (з 1947-1948 навчального року), тобто існує майже 70 років. У різні часи його очолювали такі видатні українські музикознавці, як Лія Хінчин, Пилип Козицький, Надія Горюхіна, Леніна Єфремова, Віктор Золочевський, Маріанна Копиця, Віктор Москаленко та ін.. На межі 1980-1990-х років, зважаючи на складність політико-економічних умов першого десятиліття незалежності України, СНТ припинило свою діяльність і було відроджено в 2004 році з ініціативи нинішнього ректора Академії, доктора мистецтвознавства, професора, народного артиста України Володимира Рожка. Понад 10 років керівником СНТ була кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Сакало, а зараз цю посаду обіймає кандидат мистецтвознавства, старший викладач Дмитро Полячок. У структурі СНТ ефективно діють 4 секції – фортепіанного факультету, струнно-смичкових, народних та духових інструментів, якими опікуються молоді викладачі під керівництвом завідувачів виконавських кафедр. За результатами конференцій СНТ видає збірники наукових праць, а також організовує і проводить різноманітні концерти і фестивалі, адмініструє сторінку у соціальній мережі Фейсбук тощо.

У цьогорічній молодіжній науковій конференції беруть участь студенти, аспіранти і здобувачі наукових ступенів з Києва, Харкова, Львова, Одеси та Хмельницького. Значно розширилася й географія закордонних учасників, які представляють Польщу, Білорусь, Молдову та Росію. У програмі заходу – 47 доповідей, які присвячені маловідомим або забутим постатям діячів музичного мистецтва і фактам їхньої біографії, питанням теорії музики, джерелознавства, методики виконавства, фольклористики, культурології.