Міжнародна науково-практична конференція Українського товариства аналізу музики

1-2 квітня 2017 року в Академії проходить щорічна міжнародна науково-практична конференція  «Аналіз та інтерпретація як системи пізнання музичного твору». Автором цього міжнародного наукового проекту, який успішно існує вже 17 років поспіль, є завідувач кафедри теорії та історії музичного виконавства, доктор мистецтвознавства, професор Віктор Григорович Москаленко. Учасників конференції привітала проректор Академії з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор Олена Берегова.

Тематика конференції охоплює різні аспекти проблеми музичного аналізу та інтерпретації від теоретико-методологічного до естетичного і духовно-філософського. Зокрема, проф. В.Москаленко запропонував власне визначення поняття музичної інтерпретації, яке спонукало аудиторію до жвавої наукової дискусії. Особливий інтерес викликала доповідь доктора мистецтвознавства, професора В’ячеслава Медушевського (Росія), котрий говорив про сутність музики, яка є диво, натхнення, радість буття і жива благодать. Свої філософські міркування доповідач проілюстрував прикладами з фортепіанних циклів Р.Шумана «Дитячі сцени» та «Метелики». На завершення виступу проф. В. Медушевський подарував бібліотеці Академії свою книгу «Духовний аналіз музики», яка вийшла у видавництві «Композитор» у 2016 році.

У доповідях інших учасників конференції проблема музичної інтерпретації висвітлюється на прикладі творів Й.С.Баха, П.Чайковського, С.Рахманінова, Ф.Шопена, А.Хачатуряна, І.Стравінського, А.Берга та ін., а також українських композиторів М.Березовського, В.Косенка, М.Вериківського, В.Золотухіна, З.Алмаші, О.Безбородька.

У цьогорічній конференції беруть участь музикознавці з різних регіонів України – Києва, Харкова, Львова, а також закордонні учасники з Білорусі, Угорщини, Росії, Китаю та Японії. За результатами заходу буде видано збірник наукових праць «Науковий вісник Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського», до якого увійдуть статті всіх доповідачів конференції.