Цикл лекцій Леонхарда Райса (Австрія)

5 квітня 2017 року в нашій Академії розпочався цикл лекцій «Основи європейського права на інтелектуальну власність. Авторське право для композиторів і музикантів», які читає доктор юридичних наук, професор Леонхард Райс із Австрії.

Він є власником адвокатської фірми «Доктор Леонхард Райс», до  сфери компетенції якої належать мас-медіа, культура та мистецтво, наука та дослідження, а також біотехнологічне, фармацевтичне і технологічне право. Він понад десять років виступає з лекціями у провідних університетах Австрії, а також за кордоном – у Німеччині, Італії, Чеській Республіці. Окрім того, пан Леонхард Райс займається науковою та громадською діяльністю. У вступному слові проректор з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор О.М. Берегова представила доктора Райса та привітала в стінах нашої Академії.

Всі присутні мали змогу ознайомитись з основами правової системи захисту інтелектуальної власності у країнах ЄС, із засадами міжнародного та європейського права на охорону патентного та авторського права.

У своєму виступі доктор Райс зауважив, що галузь культури та мистецтва з правової точки зору базується на авторському праві. Водночас у сучасному світі дуже важко контролювати розповсюдження інтелектуальної власності через наявність засобів Інтернет-мережі, а також відзначив, що предметом авторської власності є те, що вироблено духом людини (будь-яка книга, картина, фільм, музичний твір тощо) і не важливо, чи предмет авторського права матеріально зафіксований, чи лише відтворений.

За словами д-ра Райса, авторське право вибудовує систему відносин між автором та користувачами. Європейське авторське право базується на двох принципах – володінні та комерційному використанні.

Розглянувши розвиток авторського права в історичній ретроспективі від Давньої Греції до сьогодення, професор Леонхард Райс  відзначив зміну ставлення суспільства до проблем плагіату у часи Римської імперії, Середньовіччя, доби Бароко та Нового часу. На сучасному етапі розвитку кожна країна регулює сферу інтелектуальної власності та авторські права на неї на законодавчому рівні.

Після першої лекції всі охочі мали змогу поставити свої запитання доповідачеві.

У наступні дні лекції д-ра Райса відбуватимуться за наступним розкладом:

6 квітня (четвер) 12.00 – 14.00 (Фойє Малого залу)
7 квітня  (п’ятниця) 12.00 – 14.00
   (123 ауд.)