На «Міжнародній Пасхальній асамблеї» обговорили проблеми підготовки хорових кадрів

20 квітня 2017 року в рамках ІХ Міжнародної Пасхальної асамблеї «Духовність єднає Україну» відбувся круглий стіл «Проблеми підготовки хорових кадрів у середніх спеціальних навчальних закладах України». Цей захід проходив також у контексті святкування 80-річчя від часу заснування в Київській консерваторії кафедри хорового диригування.

ректор Академії В.І.Рожок відкриває засідання круглого столу

Розпочав обговорення ініціатор круглого столу – ректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Володимир РОЖОК. Він підкреслив, що в нашій державі упродовж ХХ століття було створено унікальну трирівневу систему підготовки мистецьких кадрів «школа – музичне училище – консерваторія», яка давала і продовжує давати блискучі результати у підготовці високопрофесійних музикантів усіх спеціалізацій. За цей час сформувалися й потужні творчі школи, які в галузі хорового виконавства очолили Павло Муравський, Анатолій Авдієвський, Євген Савчук та інші видатні хормейстери. Проте сьогодні, в умовах трансформацій у системі освіти відбуваються процеси, які негативно впливають на стан підготовки хорових кадрів. Серед «больових точок» хорової освіти сьогодення – низька якість підготовки вступників до Академії, що відчутно як на їхньому загальнокультурному, так і на фаховому рівнях.

виступає завідувач кафедри хорового диригування Академії Є.Г.Савчук

Завідувач кафедри хорового диригування, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, професор Євген САВЧУК акцентував увагу присутніх на випадках, коли на прослуховування до Академії приходять молоді люди, які нічого не знають ні про композиторів, ні про поетів – авторів творів, які вони диригують. Йшлося також і про невідповідність репертуару рівню підготовки вступників, що є свідченням відсутності системного підходу до підготовки хорових диригентів зі сторони викладачів-хормейстерів середньої ланки. Професор Савчук також зауважив, що в майбутнього хорового диригента в дипломі про середню спеціальну освіту не повинно бути низьких оцінок із теоретичних дисциплін – сольфеджіо, гармонії, поліфонії, оскільки це буде дуже заважати йому у професійному зростанні.

учасники круглого столу

У круглому столі взяли участь гості з регіонів України – представники Рівненського, Івано-Франківського, Вінницького та Криворізького музичних училищ, які поділилися своїми проблемами і намітили шляхи їх розв’язання в майбутньому.

 

Представник Рівненського музичного училища
Виступ директора Івано-Франківського музичного училища ім.Д.Січинського П.М.Гундера