Міжнародні наукові читання

28-30 квітня в нашій Академії  проходять Міжнародні наукові читання Проблема «зворотнього зв’язку» в сучасному курсі історії музики: теорія та практика, що проходить за ініціативи кафедри історії світової музики.

У вітальному слові учасникам конференції ректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України Володимир Іванович РОЖОК, привітав всіх присутніх та відзначив актуальність цієї події для модернізації освіти в середині самої Академії.

Автором проекту Міжнародні наукові читання є доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри історії світової музики Валерія Борисівна ЖАРКОВА.

Вона відкрила конференцію та сказала декілька слів про загальну її концепцію. Відзначила, що всі викладачі кафедри поєднують педагогічну діяльність з науковою, і саме педагогічна, є базовою, фундаментальною для наукової. Тому, що живе спілкування зі студентами є найціннішим для викладачів. І в рамках доповідей конференції, важливо зачепити тему спілкування в цілому.

Першим доповідачем конференції став закордонний гість, доктор мистецтвознавства, професор, проректор з наукової роботи Московської консерваторії імені П.І. Чайковського  Костянтин Володимирович ЗЕНКІН.

У своєму виступі  «Історія музики як наука і навчальний предмет» Костянтин Володимирович зазначив, що треба долати ремісничий погляд на мистецтво і зосередитись на викладанні історії музики, як на істинній науці. Її варто збагатити соціологічним та історико-науковим аспектами, відомостями з історії виконавства та міждисциплінарними зв’язками.

Загалом у рамках конференції виступлять  25 доповідачів з темами різноманітних напрямків.