Музичний діалог: Україна — Швейцарія

18 квітня у Великому залі Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського в рамках ІХ Міжнародної Пасхальної асамблеї “Духовність єднає Україну” відбувся концерт “Музичний діалог: Україна — Швейцарія” за участю усесвітньо відомого дуету піаністок Тамар (Швейцарія) і Натія (Грузія) Берая. Імпрезу відкрив автор ідеї і голова оргкомітету проекту, ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського, народний артист України, доктор мистецтвознавства, професор, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, секретар Національної всеукраїнської музичної спілки Володимир Рожок. Зі словами привітання до численної публіки, яка ущерть заповнила залу, звернувся заступник посла Швейцарії в Україні та Молдові Крістоф Шпеті.

Прозвучали твори для фортепіано в чотири руки й двох фортепіано Сергія Рахманінова, Моріса Равеля, Ференца Ліста і Вітольда Лютославського. Слухачі були вражені високою професійною майстерністю і злагодженим ансамблем артисток, чиє виконання вирізнялося неперевершеною віртуозністю і мистецькою досконалістю інтерпретацій.

Концерт проводився за сприяння Посольства Швейцарії в Україні, а також Фонду підтримки музикантів “Kiev Grand Classic” і його засновника — диригента Сергія Лихоманенка.

Ольга ГОЛИНСЬКА