Вручення премії імені Л.К.Каверіної у новому форматі

Початок жовтня у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського видався дуже насиченим. Поряд з концертами фестивалю «Київ Мюзик Фест», іншими різноманітними творчими заходами, 4 жовтня 2017 року відбулося вручення премії імені Л. К. Каверіної, що стало уже  доброю традицією.

Проректор О.Берегова відкриває урочистості
Промова ректора Академії В.І.Рожка

З ім’ям Людмили Каверіної (1931–2003) пов’язаний значний етап у розвитку українського музикознавства та історії нашого навчального закладу. Людмила Костянтинівна досліджувала творчість Л. Бетховена, Ф. Ліста, Р. Вагнера, Р. Штрауса, Б. Бартока, інших видатних композиторів, займалася активною лекторською діяльністю, брала участь у підготовці багатьох музичних радіопередач. Не дивно, що її сім’я – зокрема, син Олександр Любимович, донька Марія Любимівна, зять Сергій Омелянович – прекрасно розуміє усі тонкощі та нюанси нелегкої праці музикознавця. Мабуть, саме тому діти Людмили Каверіної 15-й рік поспіль підтримують молодих дослідників, призначаючи грошову винагороду одному із кращих студентів історико-теоретичного факультету.

Спогадами про Л.К.Каверіну ділиться академік М.Р.Черкашина-Губаренко
Декан історико-теоретичного факультету М.Северинова розповідає про відбір претендентів на премію

Цьогоріч, згідно з рішенням Ради факультету, лауреаткою премії імені Л. К. Каверіної стала студентка ІІ курсу магістеріуму Марина Гайдук. У класі кандидата мистецтвознавства, доцента Олени Корчової Марина займається дослідженням англійської симфонічної музики доби модернізму. Результати її роботи регулярно оприлюднюються на наукових конференціях (у Києві, Одесі, Львові та інших містах). Окрім того, М. Гайдук є автором понад 70 критичних публікацій (рецензії, репортажі, проблемні та гумористичні статті про музику, анонси, дописи, інтерв’ю) на інтернет-сайтах (cultprostir.ua, Kyiv Music Labs, Collegium Musicum, mus.art.co.ua, Музика, «Культура» та інших); регулярно пише про проекти формації «NOVA OPERA» (зокрема, рецензії на опери Романа Григорів та Іллі Разумейка: «Вавилон: опера-блудниця», «Вавилон: падіння і не підйом», «Ковчег: опера в коробках», «Iyov: тіло за душу», «непрОсто сОн»), про події концертно-освітньої платформи сучасної академічної музики «Kyiv Contemporary Music Days» («Квадрофонія в ізоляції», «Довго музика грала», «Фестиваль, що змінює світ»). Навчаючись у Літній Міжнародній Школі Журналістики International Mission School Precept Ministries Eurasia, Марина паралельно працює журналістом на порталі musician.ua (Музикант.укр).

Виступає викладач лауреата премії з фаху, канд.мист., доц. О.Корчова
Від родини Каверіних слово має син Людмили Костянтинівни Олександр Любимович

Урочистості з нагоди вручення премії імені Л. К. Каверіної розпочав ректор НМАУ ім. П. І. Чайковського, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, академік НАМУ Володимир Рожок. У своєму виступі він, зокрема, зауважив, що вшанування пам’яті є цінною людською якістю – якщо нація не має пам’яті, вона перетворюється на безсердечну статую. Нерідко трапляється, що діти, виростаючи та стаючи самостійними, забувають своїх батьків та родину. Сім’я Людмили Каверіної – навпаки, постійно дбає про збереження її пам’яті, організовує зустрічі з метою згадати про талановиту людину, яка дала їм життя, яка працювала у стінах музичної академії, виховувала студентів і піклувалася про них. Володимир Іванович підкреслив, що у справжній сім’ї повинні об’єднуватися різні покоління: батько і мати, дідусь і бабуся, діти, онуки і правнуки, які повинні поважати та завжди пам’ятати один про одного.

Урочиста мить вручення премії студентці Марині Гайдук

Вітаючи Марину Гайдук, ректор висловив упевненість, що студентка, якій присудили премію, добре знає традиції факультету, продовжує їх та буде передавати своїм наступникам, що винагорода стане новим відліком її багатого творчого життя.

Щаслива лауреатка у колі родини меценатів

Теплими спогадами про Людмилу Каверіну та співпрацю з нею поділилася доктор мистецтвознавства, академік, професор Марина Черкашина-Губаренко, яка розповіла про діяльність Людмили Костянтинівни не лише в Україні, а й за кордоном, зокрема в Болгарії, про її неймовірно яскраві пізнавальні лекції. Марина Романівна зазначила, що Людмила Каверіна завжди прагнула поділитися своїми унікальними знаннями, будучи для багатьох своїх колег взірцем високої освіченості та справжньої інтелігентності. Творчий доробок Людмили Костянтинівни функціонує і нині, її праці є актуальними і користуються попитом у молодих музикознавців.

Слово вдячності від лауреатки премії Марини Гайдук

Слова пошани родині Л. К. Каверіної та привітання лауреатці висловили декан історико-теоретичного факультету Академії, доктор мистецтвознавства, професор Марина Северинова, викладач Марини Гайдук з фаху, кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Корчова.

Студенти і викладачі Академії під час урочистостей

Після завершення привітань син та онук Людмили Каверіної вручили Марині диплом та грошову винагороду. Лауреатка подякувала родині Людмили Костянтинівни за віру у молодих дослідників та мотивацію, яку вони створюють, а також зауважила, що у своїй науковій роботі неодноразово зверталася до цінних досліджень Л. К. Каверіної.

Святковий концерт із творів студентів-композиторів

По закінченню офіційної частини проректор з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор О. М. Берегова відзначила, що цьогоріч відбулися позитивні зміни формату проведення заходу. Вперше присутні мали змогу насолодитися чудовими здобутками студентів-композиторів Академії Олексія Рибака (фортепіанна п’єса «Мерехтіння зірок», «Гуцульський танок» з «Карпатської сюїти» для цимбал), Василя Цанька («Сон» для голосу і фортепіано, «Сюїта на тему ВАС: прелюдія, фуга, вальс» для фортепіано), Артема Бриля («Маленька мольфарка» для фортепіано), Едварда Кравчука («Варіації для кларнета та фортепіано на тему української народної пісні “Ой зашумів гай”»). У концерті взяли участь Оксана Опошняк (фортепіано), Лілія Булгакова (вокал), Сергій Гордієнко (кларнет).

Щиро вітаємо лауреатку премії імені Л. К. Каверіної Марину Гайдук та бажаємо безперестанного розвитку і нових наукових досягнень!

Дарина Чамахуд