ТРЕТЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВОКАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ ТА ВИКОНАВСТВА»

21 лютого 2018 року в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського проходила Третя Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми вокальної педагогіки та виконавства», присвячена 150-річчю від дня народження фундатора української вокальної школи Олени Муравйової та 100-річчя від дня народження народної артистки України та СРСР Лариси Руденко.

На відкритті конференції зі вступним словом виступила доктор мистецтвознавства, професор, проректор з наукової роботи НМАУ ім. П.І. Чайковського Олена БЕРЕГОВА. Вона привітала всіх присутніх та відзначила, що виконавські кафедри Академії активно долучаються до наукової роботи і, особливо, кафедра cольного співу, яка ініціювала цей захід.

Першим доповідачем конференції стала народна артистка України, професор кафедри оперного співу НМАУ ім. П.І. Чайковського Євдокія КОЛЕСНИК. Свою доповідь «Неперевершена співачка та вихователь, методом якої користується декілька поколінь» Євдокія Василівна присвятила постаті легендарної особистості – Олені Муравйовій, яка виховала понад 400 співаків. Її методикою, яка йде від італійської вокальної школи Еверарді, і досі користуються співаки, а традиції викладання продовжують плекати на кафедрі. За словами доповідачки, Олена Муравйова ввійшла в історію, як “одна із найавторитетніших співачок колоратурного сопрано”. Наступним доповідачем конференції стала народна артистка України, професор кафедри сольного співу НМАУ ім. П. І. Чайковського Валентина КОЧУР. ЇЇ доповідь «Творча та педагогічна діяльність народної артистки України, професора Лариси Руденко» базувалась на архівних матеріалах та особистих спогадах про педагога.

Після доповідей Є.Колесник та В.Кочур їхні студентки виконали по кілька творів, продемонструвавши на практиці, як традиції вокально-педагогічної майстерності передаються через покоління.

На конференції виступали не лише викладачі і аспіранти нашої Академії. До участі в заході долучилися доповідачі з освітньо-наукових установ Києва та інших міст України (Рівне, Полтава, Херсон, Маріуполь).

Анастасія Молибога