Восьма міжнародна науково-практична конференція «Україна в загальноєвропейському музично-театральному просторі: проблеми, здобутки та шляхи взаємозбагачення

26-28 лютого 2018 року в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського проходить Восьма міжнародна науково-практична конференція «Україна в загальноєвропейському музично-театральному просторі: проблеми, здобутки та шляхи взаємозбагачення». Цей захід приурочений до 145-річчя від дня народження композитора Сергія Рахманінова та 80-річчя від дня народження видатного українського диригента Стефана Турчака. Ініційована кафедрою оперної підготовки та музичної режисури спільно з кафедрою історії світової музики, в особах академіків Національної академії мистецтв України – Володимира Рожка та Марини Черкашиної-Губаренко конференція вже стала своєрідним символом поєднання теоретичних та практичних здобутків музично-театрального мистецтва. Цьогоріч на відкритті конференції був присутній також Віце-президент Національної академії мистецтва України, доктор філософських наук, професор Валерій Бітаєв.

Урочисте відкриття конференції у Малому залі Академії пройшло досить урочисто та творчо завдяки виступам талановитих студентів НМАУ ім. П. І. Чайковського та обдарованих учнів Дитячої школи мистецтв імені С. Турчака.

На триденній конференції можна не лише послухати наукові доповіді учасників, присвячені широкому спектру питань музично-театрального процесу, а й відвідати майстер-класи Анатолія Паламаренка, Олександра та Зої Кравченків з акторської майстерності і техніки мови вокаліста.

Особливою подією конференції стане перегляд унікального фільму «Стефан Турчак», автором сценарію і постановником якого є випускниця нашого навчального закладу Яна Іваницька.

Конференція завершиться урочистим концертом-присвятою до 80-річчя Стефана Турчака в Національній філармонії України, який відбудеться в день народження диригента, 28 лютого. Прозвучать оркестрові твори Петра Чайковського, Моріса Равеля та Євгена Станковича у виконанні Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою Володимира Сіренка.

Анастасія Молибога