XIV МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ МУЗИКОЗНАВСТВА У МОЛОДІЖНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ»

29-30 березня 2018 року у Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського проходить Міжнародна науково-практична  конференція «Актуальні проблеми музикознавства у молодіжних дослідженнях», започаткована 14 років тому з ініціативи ректора – Володимира РОЖКА.

У вступному слові Володимир Іванович наголосив, як важливо було для нього, у далекому 2004 році, реанімувати Студентське наукове товариство, яке відіграє значну роль у науковому житті Академії. Також він відзначив потужний науковий потенціал закладу, який формується вже зі студентських лав, шляхом залучення молоді до наукових досліджень.

Автор та ідейний натхненник цього проекту Олена САКАЛО у своїй промові відзначила, що молодіжна конференція, участь у якій беруть переважно студенти, магістранти та аспіранти, стала постійно діючим органом, до цього заходу активно залучаються не лише студенти історико-теоретичного факультету, а й представники виконавських кафедр. За її словами, вже третій рік поспіль конференція має статус міжнародної, що дає змогу ознайомитись із науковими інтересами і доробками молодих науковців не лише нашої держави, а й інших країн.

Важливо відзначити, що тематика виступів учасників заходу охоплює надзвичайно широке коло питань від старовинної до найновішої музики, а до головування на сесіях конференції залучається не лише професорсько-викладацький склад, а й студенти та аспіранти.

Кожний день конференції завершуватиметься мистецьким практикумом. Так, 29 березня о 16.00 годині відбудеться Творча зустріч з композитором, професором кафедри композиції Юрієм Яковичем Іщенком, а 30 березня о тій же годині – Презентація творчих та дослідницьких проектів студії електроакустичної музики НМАУ ім. П.І. Чайковського.

Анастасія Молибога