Триває Міжнародний науковий симпозіум “Україна-Польща: діалог культур”

19-21 квітня 2018 року в Національній музичній академії України імені П.І. Чайковського проходить Міжнародний науковий симпозіум Україна-Польща: діалог культур. Співорганізаторами цієї масштабної наукової події також стали: Представництво Польської Академії Наук у Києві, Національна академія мистецтв України, Інститут культурології НАМ України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України та Київський на­ціональний університет культури і мистецтв.

Урочисте відкриття заходу відбулось у залі Вченої ради НМАУ ім. П.І. Чайковського. Ректор Академії Володимир РОЖОК привітав всіх присутніх у стінах одного з найстаріших мистецьких закладів освіти України. Володимир Іванович відзначив, що минулого року Академія увійшла до топ-100 найкращих вишів світу за виконавськими професіями. Високий рейтинг закладу, не в останню чергу, формується завдяки зв’язкам більше ніж з 25-ма іноземними мистецькими закладами освіти. Особливо плідними і тісними є наукові і творчі контакти з Польською Республікою та її музичними академіями у Кракові, Ґданську та Бидгощі.

Зі словами вітань до учасників симпозіуму також звернулися радник президента України, віце-президент Національної академії мистецтв України, академік НАМ України, директор Інституту культурології НАМ України Юрій БОГУЦЬКИЙ, директор Представництва Польської Академії Наук у Києві – п. Хенрик СОБЧУК та радник з науки та освіти Посольства Республіки Польща в Україні п. Емілія ЯСЮК.

16 поважних гостей з Польщі – провідні музикознавці і культурологи з Кракова, Варшави,  Бидгоща, Гданська, Зеленої Гури, а також їхні колеги з Києва, Львова, Харкова, Кропивницького та інших міст України – представляють свої доповіді на тематичних секційних засіданнях, присвячених питанням музичної медієвістики, пошуку спільних рис у дослідженнях народних музичних традицій України і Польщі, зв’язків у контекстах музичного виконавства та фестивального руху тощо. Крім провідних професорів-музикознавців і культурологів участь у симпозіумі беруть здобувачі наукових ступенів з університетів та музичних академій України і Польщі, які представляють результати своїх наукових досліджень на круглому столі молодих науковців.

У рамках симпозіуму пройшли різножанрові презентації та концерти, було розгорнуто тематичні виставки книжкових видань. Одну з експозицій – рідкісні і цінні польськомовні книги і ноти творів польських композиторів –   підготували фахівці бібліотеки нашої Академії (до речі, тепер цю виставку переведено у віртуальний формат і розміщено на офіційному веб-сайті НМАУ імені П.І.Чайковського у рубриці «Бібліотека»). Другу книжкову виставку – видань науковців Інституту культурології НАМ України запропонували учасникам симпозіуму представники цієї наукової інтитуції, які цього року святкує 10-річчя заснування.

Цікавою і різноманітною була творча частина симпозіуму. 19 квітня  з великим успіхом відбувся майстер-клас з українського традиційного співу «Ой дай, Боже, весну почать …» за участю етногуртів «Древо», «Серпанок», «Бабський козачок» та інтерактивним залученням публіки до театралізованого музичного дійства. А 20 квітня в концерті вокальної музики прозвучали твори композиторів Польщі (К. Шимановський, Я. Рохецкі, В. Дубінський) та України (М. Лисенко, М. Скорик, Л. Колодуб, В. Антонюк) у виконанні студентів та випускників кафедри камерного співу Академії класів професорів Валентини Антонюк, Валерія Буймістера та Петра Коваля.

21 квітня для іноземних гостей передбачено ознайомлення з досвідом збереження об’єктів культурної спадщини міста Києва.