Міжнародний музичний симпозіум і практикум «Музика у ХХІ столітті: ANTIQUA+NOVA»

27-29 квітня 2018 року у Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського проходить Міжнародний музичний симпозіум і практикум «Музика у ХХІ столітті: ANTIQUA+NOVA», присвячений ювілею Ніни Олександрівни ГЕРАСИМОВОЇ-ПЕРСИДСЬКОЇ – видатного українського вченого-музикознавця світового масштабу.

Зі вступним словом та привітаннями виступив ректор Академії, доктор мистецтвознавства, професор, народний артист України, академік Національної академії мистецтв України  Володимир Іванович РОЖОК. Він відзначив важливість наукових здобутків Ніни Олек­сандрівни та підготовки нею цілої плеяди дослідників –

представників наукової школи Н.О. Ге­ра­си­мової-Персидської.

Куратор проекту, доктор мистецтвознавства, професор Н.О. ГЕ­РА­СИМОВА-ПЕРСИДСЬКА у своєму виступі відзначила, що вже майже двадцять років ми живемо у новому ХХІ столітті, а досі цього не відчули. Перехід відбувся непомітно, бо у своїх відчуттях ми залишаємося ще у ХХ столітті. Зазвичай, початок нового століття відображається у появі нових музичних засобів і форм, але цього, на думку Ніни Олександрівни, не відбулось.

І хоча яскравого «вибуху», який засвідчив би появу нових засобів  виразності в музиці, не сталося, Ніна Олександрівна наголосила на тому, що головні зміни відбулись у внутрішньому стані творів. Їх неможливо передати словами, можна лише відчути. Також у своєму виступі Ніна Олександрівна згадала видатного вченого  Стівена Хокінга, який змінив світогляд людства прикладом власного життя. І відзначила, що ми не можемо дорівнятись до нього, але здатні мислити, як він, намагатись бути подібними на нього.

Із доповідями про різноманітні аспекти старовинної і сучасної музики виступлять на симпозіумі учні і колеги Н.О.ГЕРАСИМОВОЇ-ПЕРСИДСЬКОЇ – провідні викладачі кафедр теорії музики, старовинної музики, теорії та історії культури тощо, а також гості з регіонів України та з-за кордону, а саме: доктор мистецтвознавства, завідувач сектором теорії музики Державного інституту мистецтвознавства Левон АКОПЯН (м. Москва), кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри сучасної музики Московської державної консерваторії ім. П. І. Чайковського Микола ХРУСТ (м. Москва), кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри теорії і історії музики Дніпропетровської академії музики імені М. І. Глинки Ігор ПРИХОДЬКО та кандидат мистецтвознавства, викладач Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім. А. Ю. Кримського Богдан ЖУЛКОВСЬКИЙ.

У рамках симпозіуму відбудуться цікаві творчі заходи – презентація книги О. Щетинського «Лінії. Перехрестя. Акценти: композитор Леонід Грабовський. Бесіди, статті, матеріали» та концерт «Присвята Йоганну Себастьяну Баху» за участі студентів класів клавесину С. Шабалтіної та О. Шадріної-Личак.

Анастасія МОЛИБОГА