29 червня у Великому залі НМАУ ім.П.І.Чайковського відбудеться концерт на честь Василя Сліпака

29 червня у Національній музичній академії імені П.І.Чайковського пройде Другий відкритий міжнародний марафон пам’яті Героя України Василя Сліпака. У його честь  академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії, камерний хор «GLORIA», Львівська державна академічна чоловіча капела «ДУДАРИК», вихованцем якої він був, виконуватиме Petite MESSE SOLENNELLE  Дж.Россіні у Великій залі Консерваторії, названій на честь Героя. Передбачається, що у заході візьмуть участь перші особи держави.

«Я вперше почула Василя Сліпака 19-річним юнаком на Міжнародному фестивалі в Одесі «Два дні і дві ночі нової музики». Вже тоді він вирізнявся яскравим і багатогранним голосом, харизмою. Відразу було зрозуміло, що його чекає велике мистецьке майбутнє», – згадує проректор з виховної та творчої роботи Леся Олійник. А в.о. ректора Максим Тимошенко розповідає, що його батько, колишній ректор консерваторії Олег Тимошенко фактично дав Василю Сліпаку «путівку в життя», посприявши його вступу у Львівську музичну академію ім.Лисенка, до якої той безрезультатно намагався вступити тричі: «Тато мав особливий талант відчувати людей, що у поєднанні з його високим професіоналізмом і непересічним досвідом викладацької діяльності дозволяло безпомилково визначати великого митця з першого погляду».

«Те, що марафон на честь Василя Сліпака відбуватиметься у Консерваторії – велика честь і відповідальність бути гідними Героя. Ми переконані, що він буде проведений на найвищому професійному рівні і зробимо все, що від нас залежить задля цього», – запевнила радник ректора з міжнародних питань Марія Максакова.

Нагадаємо, Василь Сліпак – всесвітньо відомий український оперний співак, соліст Паризької національної опериволонтер, учасник бойових дій на Сході України. Позивний «Міф». Загинув у бою від кулі снайпера. Кавалер ордена «За мужність» І ст., Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка».

https://www.radiosvoboda.org/a/donbass–realii/29304885.html