Молодіжний хор «Світич» отримав Почесну Відзнаку НМАУ ім. П.І. Чайковського

В.о. ректора Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського, професор Максим Тимошенко привітав із 25-річчям молодіжний хор «Світич» і його керівників, заслужених діячів мистецтв України, професорів Людмилу Шумську і Людмилу Костенко. На честь ювілею у стінах Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя відбувся урочистий концерт, на якому колектив вчергове продемонстрував високий професійний рівень хорового виконавства, представив слухачам велику програму творів української та світової хорової музики, а також зразки національного сценічного фольклору.
За словами Людмили Шумської, у витоків створення колективу стояв видатний музикант, педагог, громадський діяч, легендарний ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського, професор, академік, народний артист України Олег Тимошенко. Під його патронатом хор «Світич» отримав творчу путівку у велике мистецьке життя.
На сьогоднішній день колектив є лауреатом майже 50 міжнародних та всеукраїнських хорових конкурсів та фестивалів в Австрії, Італії, Греції, Німеччині, Франції та інших країнах. Понад 80 творів у виконанні «Світича» поповнили фонд українського радіо, випущені ліцензійні компакт-диски. Колектив є багаторазовим учасником міжнародних науково-практичних конференцій, регіональних мистецьких проектів.
З нагоди ювілею колектив хору – студенти різних факультетів університету, аспіранти, молоді викладачі – отримав низку нагород від НМАУ ім. П.І. Чайковського, Посольства Республіки Польща в Україні, Всеукраїнської музичної спілки, Національної спілки композиторів, Чернігівської облдержадміністрації, Ніжинської міськради та Ніжинської райради.
«Ми щиро вдячні за ці нагороди, оскільки вони – є символом визнання вагомого внеску молодіжного хору «Світич» у розвиток мистецьких традицій України і Чернігівщини», – зазначила Людмила Шумська.

http://nezhatin.com.ua/2018/06/22/nizhynskyj-svitych-dzvinkogoloso-svyatkuvav-25-richnyj-yuvilej-foto/