Пам’яті Віктора Дженкова

Віктор Антонович Дженков (1938–2002) – відомий хоровий диригент і педагог, професор, заслужений діяч мистецтв України – непересічна постать в історії української музичної культури.

Його життя було тісно пов’язане з Національною музичною академією України: закінчивши Київську державну консерваторію імені П.І. Чайковського в 1965-му, він став її викладачем і віддав цій шляхетній справі 37 років, – до самої передчасної кончини. З 1981 до 2002 завідував кафедрою хорового диригування, водночас від 1983 до 2002 був проректором з навчальної роботи.

Серед учнів Віктора Дженкова – народний артист України Юрій Курач (нині очолює Національну заслужену капелу бандуристів України), заслужені діячі мистецтв України, доктор філософських наук, професор, академік Національної академії мистецтв України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки Валерій Бітаєв, Дмитро Болгарський (регент хору Свято-Троїцького Іонинського монастиря), заслужені артисти України Олександр Тищенко (відомий рок- і поп-співак, композитор, поет і продюсер), Юлія Ткач (нині – художній керівник і головний хормейстер Академічної хорової капели Українського радіо), Павло Струць (художній керівник Академічного камерного хору «Хрещатик») і багато інших.

Віктор Антонович був автором і співавтором навчальних курсів і програм, наукових і науково-методичних статей, підручників для середніх спеціальних і вищих музичних навчальних закладів.

Активно працюючи в консерваторії, Віктор Дженков керував хоровими колективами, – зокрема, 30 років (1963–1993) очолював Хорову капелу Жовтневого палацу культури в Києві, яка свого часу була певним еталоном академічної манери співу, лауреатом всесоюзних та всеукраїнських конкурсів і фестивалів.

28 червня Віктору Антоновичу Дженкову виповнилося б 80 років. Із цієї нагоди у Малому залі НМАУ ім. П.І. Чайковського відбувся вечір пам’яті митця.

Вечір пройшов у надзвичайно теплій зворушливій атмосфері (ведучий і режисер – лауреат міжнародних конкурсів Олександр Співаковський, клас професора Ірини Даць). У концертній програмі взяли участь соліст Національної опери, заслужений артист України Микола Шуляк, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Ілона Шуляк (фортепіано), Віктор Іванов (скрипка) та заслужений артист України Дмитро Таванець (фортепіано), а також чоловічий хор «AgiaDimitra» (диригент – Любов Онищенко, солістка – Вікторія Заболотська). У їхньому високопрофесійному виконанні вельми виразно звучали як українська народна пісня, так і авторська музика різних епох та стилів: Гаетано Доніцетті, Сезара Франка, Дмитра Бортнянського, Леоніда Правдіна.

Зі щирими словами подяки Вчителю виступили учениці Віктора Дженкова Юлія Ткач та лауреат міжнародних конкурсів, викладач Державної музичної школи імені Фридерика Шопена в М’ястко (Польща) Ірина Ренгач.

Духовно та емоційно збагачена публіка тривалими оплесками щиро дякувала виконавцям та організаторам за чудовий незабутній вечір.