Передача НМАУ портрета Миколи Лисенка

Видатна українська співачка, солістка Національної опери України і викладач Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, народна артистка України, лауреат Шевченківської премії Анжеліна Швачка зробила щедрий і надзвичайно цінний подарунок рідній академії – унікальний портрет Миколи Лисенка роботи знаного прикарпатського художника-портретиста Івана Лободи.

«Іван Іванович Лобода – відомий український художник із Західної України, – зазначила Анжеліна Олексіївна. – Він вважається одним з найкращих сучасних вітчизняних портретистів, любив писати картини із зображеннями композиторів, художників, поетів… Рік тому його, на жаль, не стало.

Я добре знайома з його пасербицею Ларисою. Вона й розповіла мені про портрет Миколи Лисенка, написаний Іваном Лободою 1986 року, котрий лишився висіти у домі її мами на Івано-Франківщині. Картина, окрім високої суто професійної якості, особливо цікава тим, що, на відміну від робіт інших художників, де українськмй класик постає у досить поважному віці, тут він – молодий і гарний. Я подумала: шкода, що такий портрет ніхто не бачить, – і вирішила викупити його.

Мені його переслали ось зараз. Два тижні він був у мене вдома. Я весь час намагалася зрозуміти де ж найкраще місце для цієї картини. І мені, як випускниці академії, тепер уже її викладачеві, видалося найбільш правильним подарувати портрет рідній alma mater, що я із задоволенням і зробила».