Анатолій БРОВІЙ заявляє про спробу рейдерського захоплення

У Національній музичній академії ім.. П.І.Чайковського відбувається спроба рейдерського захоплення та перешкоджання виконанню обов’язків звільненим в.о. ректора НМАУ Максимом Тимошенком, – заявив новопризначений в.о. ректора НМАУ ім.. П.І.Чайковського, перший проректор, заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, доцент Анатолій Бровій. За його словами, замість вирішення спірного з точки зору колишнього в.о. питання у законний спосіб в суді, Максим Тимошенко обрав шлях «вуличних розборок» і другий день поспіль керує «натовпом тітушок» заради власних амбіцій.

 Анатолій Бровій підкреслив: «Максим Тимошенко – син славетного ректора Олега Тимошенко. І мене дивує така неповага до Академії, її колективу і пам’яті батька».

Щодо свого призначення Анатолій Бровій повідомив, що відповідно до власних посадових обов’язків він, як проректор НМАУ з 2008 р., перший проректор – з 2016 р. зобов’язаний у разі відсутності керівника академії тимчасово очолити заклад.

Анатолій Бровій також наголосив, що вибори ректора НМАУ ім..П.І.Чайковського призначені міністром культури України на 20 вересня поточного року, а отже, відповідно до чинного законодавства, ректором стане особа, яку обере колектив.

До історії питання.

В.о. ректора НМАУ ім. П.І.Чайковського, призначеного з 1.08.2018р, Анатолій Бровій не може приступити до виконання своїх прямих обов’язків через перешкоджання колишнього в.о.ректора НМАУ ім..П.І.Чайковського, звільненого 31.07.2018 р. , Максима Тимошенко.

Так, 31.07.2018 р. щойно звільнений Максим Тимошенко запросив до кабінету ректора першого проректора НМАУ Анатолія Бровія з вимогою віддати гербову печатку, яка на той час знаходилася у сейфі в Академії. У відповідь на аргументовану відмову Максим Тимошенко із застосуванням фізичної сили (нанесення  ударів ногами) спробував печатку відібрати.

Уникаючи конфлікту Анатолій Бровій вийшов з кабінету ректора і за ним побігли помічник і охоронець Максима Тимошенко з вимогою віддати печатку. Анатолій Бровій змушений був покинути приміщення Академії  через запасний вихід. Про цей інцидент Анатолій Бровій заявив у поліцію.

1.08.2018 р., прийшовши на робоче місце Анатолій Бровій зустрів там чотирьох невідомих осіб, які провели в цьому приміщенні ніч нібито на запрошення колишнього в.о.ректора Максима Тимошенка. Після виклику поліції сторони домовилися, що вирішуватимуть конфлікт у законний спосіб через звернення до суду.

2.08.2018 р. в.о. ректора НМАУ ім.. П.І.Чайковського Анатолій Бровій призначив брифінг. Утім, окрім акредитованих представників ЗМІ, на брифінг намагалися прорватися близько 20 агресивно налаштованих осіб, нібито представників громадських організацій. Їм було роз’яснено, що брифінг проводиться за попередньою акредитацію, тому тих, хто не акредитувався, попросили не заважати роботі журналістів. Ця відмова стала приводом для провокацій, образ та непідтверджених звинувачень.

За фактом спроби захоплення державної установи відкрито кримінальне провадження