Пішов з життя Володимир Апатський

НМАУ ім. П.І.Чайковського прощається сьогодні з народним артистом України, професором кафедри дерев’яних духових інструментів, доктором мистецтвознавства, відомим українським фаготистом Апатським Володимиром Миколайовичем. Ректорат, Вчена Рада, колектив Академії висловлюють щире співчуття його рідним, близьким, колегам та учням. О 13.00 у Великому залі НМАУ відбудеться прощання з митцем.

Протягом кількох десятиліть Володимир Апатський працював солістом та концертмейстером групи фаготів у великих творчих колективах: симфонічних оркестрах Великого театру опери та балету Білоруської РСР, Малого оперного театру м. Ленінграда та Ленінградської філармонії, Київського академічного театру опери та балету ім. Т.Г. Шевченка. Виконував партії першого фагота у багатьох творах світової симфонічної та оперної музики.

Його виконавча майстерність, ерудиція, працьовитість вивели Володимира Апатського на рівень одного з кращих фаготистів країни, а педагогічний талант дав змогу створити самобутню українську школу фагота.

Ним написано 6 монографій, серед яких «Методика навчання гри на фаготі», «Теорія виконавства і методика навчання гри на духових інструментах», «Історія духового музично-виконавського мистецтва», 60 науково-методичних праць та понад 100 мистецтвознавчих статей. Крім цього, він створити новий напрям у дослідженні музичного виконавства на основі точних акустичних вимірювань.