Міжнародний науковий семінар «Українська історична музикологія:давня музична спадщина (ХІ-XVIII століття)»

16-17 листопада 2018 року в Націо­нальній музичній академії України імені П.І. Чайковського проходить міжнарод­ний науковий семінар «Українська історична музикологія: давня му­зична спадщина (ХІ-XVIII сто­ліття)». Цей науковий захід організо­вано кафедрою старовинної музики. Кура­тором семінару є всесвітньо знаний музи­колог, людина, котра стояла у витоків роз­витку музичної меді­євістики в Україні, – доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри старовинної музики Ніна Олександрівна ГЕРАСИМОВА-ПЕРСИДСЬКА.

Відкрив цю визначну подію ново­обраний ректор НМАУ імені П. І. Чайков­ського Максим ТИМОШЕНКО. Він привітав учасників і гостей семінару та побажав всім успіхів, натхнення та наукових звершень. Своєї черги, проректор з наукової роботи Академії Олена БЕРЕГОВА відзначила, що цей дводенний семінар проходить у європейському форматі, регламент доповідей учасників до однієї години. Також вона підкреслила, що дуже плідна співпраця Академії зав’язалась саме із науковими установами Польщі.

Серед учасників семінару були присутні науковці Жешувського університету – доктор історичних наук, професор Беата ЛОРЕНС та доктор мистецтвознавства Тереса МАЗЕПА. Особливістю заходу є не лише пробле­матика, а й те, що переважна більшість доповідачів є фаховими істориками з Польщі та України. Матеріали, презентовані на семінарі, дадуть можливість переосмислити наше розуміння і знання про історію музики Середньовіччя та ранньої Модерної доби, а також відкриють особливості існування музичного мистецтва у XI-XVIII століттях.

Запрошуємо всіх бажаючих долучитись до цієї непересічної наукової події. З програмою семінару можна ознайомитись на сайті Академії або за цим посиланням: http://knmau.com.ua/wp-content/uploads/2018/09/20180919-ukrayinska-muzyka.pdf

Анастасія МОЛИБОГА