Дмитро Гаврилець про засідання кафедри струнно-смичкових інструментів

12 грудня в Академії відбулось засідання кафедри, яку відвідав ректор Максим Тимошенко.

За словами завідувача кафедри, кандидата мистецтвознавства, заслуженого діяча мистецтв України, професора Дмитра Гаврильця, «відбулась дуже тепла зустріч з колективом. Кафедра подала пропозиції ще у період, коли Максим Тимошенко тимчасово виконував обов’язки ректора, і вже зараз більшість із них втілені у життя. Рік тому в нас виникла величезна проблема – забрали приміщення кафедри, де студенти зберігали віолончелі. Це доволі великі інструменти і у складних погодних умовах, приміром узимку, їх важко пересувати містом, особливо у громадському транспорті, до того ж більшість студентів має професійні захворювання спини. Це приміщення було забрано під склад бібліотеки, і на мої прохання повернути його кафедрі я щоразу отримував відмову. Максим Олегович спромігся вирішити це питання за один день.

Інша велика проблема була пов’язана з Малим залом Академії. Іспити студентів нашої кафедри у попередні роки ніколи не проходили у Малому залі. Там проводилися тільки концерти класів або якісь тематичні заходи. Цьогоріч студенти нашої кафедри вперше грали іспит у цьому залі.

Хочу також сказати про деякі “перекоси”, які існували в навчальних планах. Таку профільну дисципліну, як квартет, студенти починали вивчати запізно – аж на ІІІ курсі. З цього року плани будуть переглянуті.

Обговорювалося й не менш важливе питання освоєння специфіки гри барокової музики як навчальної дисципліни, що існує в усіх провідних консерваторіях світу. Лише цього навчального року її було введено в наш навчальний план. Веде цей предмет Олександр Хорольський – випускник НМАУ, закінчив її асистентуру-стажування. Він давно є художнім керівником барокового ансамблю. І 16 грудня вже відбудеться концерт барокової музики за участю наших студентів.

Таким чином вирішення важливих для кафедри і для всієї Академії питань нарешті було зрушено з місця».