# МІФ. ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА

20 грудня, в день народження Героя України, всесвітньовідомого оперного співака Василя Сліпака відбувся вечір його пам’яті у Великому залі НМАУ ім. П.І. Чайковського, який вже другий рік поспіль носить це славетне ім’я. На заході були присутні представники міністерств, дипломатичного корпусу, видатні діячі культури України.

У грандіозному концерті взяли участь Національний президентський оркестр під орудою маестро Василя Василенка, Хор Київського муніципального театру опери та балету для дітей і юнацтва, Дівочий хор КССМШ ім. М. В. Лисенка, оперні співаки України, Франції та Польщі, лауреати Всеукраїнського конкурсу молодих співаків імені Василя Сліпака, Тріо хлопчиків з м. Славутич.

Спеціально на Вечір пам’яті прибув з Парижа друг і колега Василя Сліпака – соліст Паризької опери Гійом Дюссо, а також солістка Опери на Замку в м. Щецині (Польща) Гоша Ковалінська.

Усі музичні номери, всупереч концертним шаблонам, з’єднувались словами і спогадами самого Василя Сліпака, що надало Вечору неповторного, особистісного звучання.

Приголомшив початок концерту: у затемненому залі відстукував ритм годинника, який лунав як хвилина мовчання, після чого звуковою лавиною залунало виконання куплетів Мефістофеля оркестром, солістом (Гійом Дюссо) та, немов з піднебесся хором, що був розташований на бельетажі. Після цього як щемний відгук пролунало соло Руслани Лоцман – знаменитої пісні Євгена Станковича «Глибокий колодязю». Всі наступні номери так само звучали контрастом одини до одного.

Вразила також «Чакона» для симфонічного оркестру Олександра Козаренка, виконання якої було присвячено Пам’яті Олега Семеновича Тимошенка. Адже цьогоріч, 20-го грудня, в день народження Василя Сліпака минула восьма річниця його відходу у вічність. Саме Олег Тимошенко, багаторічний ректор Київської консерваторії, відкрив шлях до професійної освіти Василю Сліпаку: саме завдяки його високій оцінці і клопотанням, Василь став студентом Львівської консерваторії. Згодом, у 1995 році в інтерв’ю газеті «Україна молода» Олег Семенович відзначив, що такий голос, як у Василя Сліпака народжується один раз на століття.

Завершення Вечору теж стало несподіваним: замість звичного гучного фіналу – під звучання арфи Тріо хлопчиків співали «Ave, Maria», Дівочий хор КССМШ ім. М. Лисенка виконав пісню Анни Гаврилець «Засвічу свічу» та симфонічний оркестр зіграв «Щедрик» (адже Вечір відбувався перед різдвяними святами). Особливо вражаючим був спів усіх солістів, всього залу улюбленої пісні Василя Сліпака «Місяць на небі».

НМАУ ім. П.І. Чайковського вже третій рік поспіль проводить Вечори пам’яті Героя України Василя Сліпака. Цього року концерт транслювався в режимі online.