Перші ластівки історичного виконавства

16 грудня 2018 року в Малому залі НМАУ ім. П.І. Чайковського відбувся перший концерт курсу ансамблевої музики епохи Бароко під девізом “Le prime rondini” (перші ластівки). Метою курсу, що розпочався цього року за ініціативи завідувача кафедри струнно-смичкових інструментів професора  Д. Г. Гаврильця є підготовка студентів оркестрового факультету у сфері історично інформованого виконавства. З 1995-го року у НМАУ в цьому напрямі працює клас клавесину. Викладаються також окремі, пов’язані з предметом теоретичні дисципліни, але практичний курс для виконавців на оркестрових інструментах з’явився в Академії вперше.

Історично інформоване виконавство – особлива практика у виконавських видах мистецтва (музика, театр, танець), що має на меті максимальну відповідність інтерпретації твору його історичним естетичним канонам. Така відповідність в музичному мистецтві реалізується, у першу чергу, через оволодіння виконавцем стильовими особливостями епохи, реконструкцію та осмислення відповідної музичної мови. Порівняно з традиційним академічним, історичний напрям передбачає використання наукового методу при вивченні та опрацюванні виконавцем історичних матеріалів, а за можливості – і задіяння історично відповідного інструментарію.

Концерт підготували студенти I та II другого курсів оркестрового факультету Академії під керівництвом викладача курсу Олександра Хорольського та за підтримки керівника ансамблю старовинної музики Kiev Baroque – Поліни Захарян. У програмі концерту прозвучали інструментальні та вокальні твори М. Учелліні, А. Кореллі, А. Вівальді, М. Маре, Сент-Коломба, Г. Ф. Телемана та Г. Перселла.