Ректор М.О. Тимошенко докладніше про новий проект у Хеншуї (за результатами візиту до Китаю)

Максим Олегович дав розгорнуте інтерв’ю програмі «Важливо ПРО» на Чорноморській ТРК про підсумки свого візиту до КНР. Він назвав  тижневу роботу в Китаї очолюваної ним делегації Академії  сенсаційним проривом у міждержавних відносинах. Наголосив, що прийом був просто феєричним, китайці запропонували вельми динамічну насичену програму візиту і все, що було зроблено і домовлено, – це фактично, на переконання ректора, відбувалося вперше в історії нашої Академії.

«Рівень відносин з китайськими фахівцями, ставлення  до Академії та довіра до нашого закладу  просто вражає, – сказав М.О. Тимошенко, – оскільки ми у китайських рейтингах іноземних навчальних закладів (музичних) на провідних позиціях. Там поважають нашу школу, і вже чимало випускників НМАУ працюють зараз у Китаї».

Була проведена велика робота для успішності цього візиту, яка розпочалася ще  вісім місяців тому, коли М.О. Тимошенко виконував обов’язки ректора і мав перші ділові зустрічі з китайськими делегаціями. «Вже тоді ми почали працювати над потужним проектом, – веде далі М.О. Тимошенко, – створення міжнародної Хеншуйської академії музики. Її започаткує наша Академія імені П.І. Чайковського і Університет міста Хеншуй. Це дуже потужна економічна зона неподалік Пекіна. Ідеться про партнерство між китайською державною компанією, яка розбудовує цю економічну зону, з нашою Академією  та місцевим університетом в Хеншуї. До речі, цей навчальний заклад є одним із авторитетних у Китаї,  в ньому навчається 40 тисяч студентів, і він посідає сьоме місце в загальному рейтингу вишів. Щодо нашого спільного проекту, то в Хеншуйської академії музики планується навчати 10 тисяч студентів. І при цьому – що дуже важливо – ми не втратимо і наших студентів з Китаю».

Щоб забезпечити Хеншуйський новий заклад фахівцями, планується, що в НМАУ стажуватимуться китайські викладачі, для яких проводитимуться майстер-класи, тренінги тощо. Під час перемовин у Китаї тамтешні фахівці зазначали, що рівень викладання українських педагогів у НМАУ дуже високий.

Цікавий і перспективний проект буде започатковано і в Києві. Також двосторонній – між НМАУ та державним Інститутом Конфуція в Пекіні. Ідеться про заклад з вивчення китайської мови на кшталт Інституту Гете, який  популяризує німецьку у світі. «Є 100 країн, які бажали б відкрити такі інститути, а ми вже домовилися», – сказав М.О. Тимошенко. Така зацікавленість музичного закладу у вивченні китайської мови пояснюється тим фактом, що в НМАУ з кожним роком навчається дедалі більше студентів з КНР.

Ректор Академії також повідомив слухачів Чорноморської ТРК про підписану угоду з Центральною пекінською консерваторією, що торкається багатьох  напрямів співпраці, зокрема технічного забезпечення, обміну  викладачами, науковцями, менеджерами тощо.