«Симфонічний mainstream. Україна»

У залі Будинку звукозапису Українського радіо стартував унікальний мистецький проект – «Симфонічний mainstream. Україна». Його автор – художній керівник і головний диригент Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо, народний артист України Володимир Шейко.

Перший концерт циклу став грандіозною презентацією української симфонічної музики ХХ–ХХІ ст., яка по праву має увійти до надбань світової музичної культури. Концертну програму відкрили опуси засновника українського симфонізму ХХ століття Бориса Лятошинського та його учнів – Євгена Станковича і Валентина Сильвестрова. Симфонічну панораму продовжили твори Левка Колодуба, Лесі Дичко, Ігоря Щербакова, Анни Гаврилець, Юрія Ланюка та Мирослава Скорика.

Знаменно, що майже всі учасники концерту є вихованцями і викладачами Київської консерваторії. Насамперед, це видатні професори НМАУ – композитори Б. Лятошинський, Є. Станкович, М. Скорик, Л. Колодуб, Л. Дичко, А. Гаврилець, І. Щербаков. Академія пишається, що диригент Оркестру – В. Шейко закінчив Київську консерваторію у таких яскравих представників української культури, як Стефан Турчак і Лев Венедиктов. Більшість музикантів оркестру Українського радіо теж є випускниками Академії, так само, як і зіркові солістки концерту – народна артистка України Богдана Півненко, котра є вихованкою знаменитого Богодара Которовича і улюблена учениця славетної Євгенії Мірошніченко – заслужена артистка України Сусанна Чахоян.

Саме на цьому наголосив у своєму вітальному слові ректор Максим Тимошенко і додав: «Ми пишаємося своїми видатними педагогами і випускниками!»