Академія влаштувала феєричний прийом Пласідо Домінго

Академія влаштувала феєричний прийом Пласідо Домінго. Вручення видатному оперному тенору Пласідо Домінго Диплома Почесного професора Академії – то була приємна миттєвість, а от вир емоцій, щастя, вдячність, розвій вражень від візиту до Академії кумира студентів і викладачів – понад годину панували у Великій залі Оперної студії. Шквал овацій та вигуків «Віват, Маестро!» зустрів Пласідо Домінго ще на порозі Оперної студії. Крізь вітання пройшов видатний співак на сцену, де хор Академії виконав гімн закладу. Так почалася урочиста церемонія вручення Диплома Почесного професора НМАУ ім. П.І Чайковського.

Гостя привітав ректор Академії, професор Максим Тимошенко. Він зазначив, що це і велика честь, і справжній подарунок до 105-річчя Академії – вітати в її стінах славетного маестро. У день закоханих Пласідо Домінго прийшов до молоді, безмежно закоханої в музику і мистецтво загалом. Ректор наголосив, звертаючись до вщент, під саму стелю, заповненого залу: «З радістю виконав ваше, любі студенти, прохання. Ось він, великий Домінго, тут, перед вами і разом з нами. Вітаймо його!».

Слово надали радникові Президента України, члену Наглядової ради Академії Юрію Богуцькому. Він переказав високодостойному гостеві України та Академії Пласідо Домінго щирі слова вітання від Президента України Петра Порошенка, зазначивши, що це честь для України слухати голос зірки світового мистецтва: «Доля дала вам чудовий голос, а ви ощасливили ним увесь світ, і ось цими днями – українських шанувальників вашого таланту, ось цю талановиту молодь, якій ви даєте свої знання, свій досвід». Перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко відзначила той яскравий факт, що Академія імені Чайковського є настільки брендовим закладом, що сюди з радістю приїздять зірки світової величини, дають згоду на отримання звання Почесного професора Академії. Заклад є мистецьким флагманом у підготовці талантів, які прославляють Україну й українське виконавське мистецтво. Вітав у стінах Академії великого маестро і головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко, наголосивши, що в театрі працює не просто чимало випускників Академії, а серед них і лауреатів конкурсу оперних співаків Operalia, який заснував Пласідо Домінго.

Усі виступи супроводжувалися щедрими вітальними вигуками. А коли на сцену вийшли студенти і накинули на плечі маестро мантію Почесного професора, зал вибухнув такими оваціями, що чулися навіть на вулиці. Зворушений і розчулений таким прийомом, Пласідо Домінго подякував  студентству, всьому колективові Академії та ректору за честь і хвалу: «Стільки любові у день любові та дружби ви даруєте мені. Я вражений і вдячний. Музика, лише сім нот, але ж які чудеса вони здатні творити! Ми говоримо мовою музики. Я дарую людям щастя. А ви сьогодні даруєте мені щасливі плани на майбутнє. Я абсолютно вражений тією прекрасною роботою і атмосферою, яка панує в Академії під керівництвом Максима Тимошенка. Тож ось тут, сьогодні в мене народилася мрія – повернутися до Києва, заспівати повноцінну оперну виставу, також диригувати виставою». Маестро щиро звернувся до студентів: «Дякую вам, молоді люди, за цей феноменальний бурхливий прийом. Я бажаю вам робити кар’єру музикантів успішну і таку, що приноситиме радість вам і вашим поціновувачам».