100 років Національній заслуженій академічній капелі України “Думка”

Великим надбанням для України є Національна заслужена академічна капела “Думка”. 100 років виповнилося легендарному колективу, протягом яких він підносив рівень хорового мистецтва до надзвичайних висот та звеличував українську культуру.

На ювілейному концерті хоровий колектив на чолі з народним артистом України Євгеном Савчуком представили програму з творів видатних українських композиторів на вірші Тараса Шевченка – Валентина Сильвестрова, Мирослава Скорика, Євгена Станковича, Лесі Дичко – символічно до 205 – річчя з дня народження Кобзаря.

Привітав хоровий колектив президент України Петро Порошенко, який висловив глибоку вдячність за талант, високе творче служіння, та зазначив, що “Думка” є гордістю України. За указом президента було відзначено державними нагородами 10 працівників Національної академічної капели України. Глава держави нагородив артиста Валерія Рябоконя орденом “За заслуги” III ступеня, та присвоїв працівникам капели звання “Народний артист України”, “Заслужений артист України” та “Заслужений працівник культури України”.

Передав теплі слова вітання колективу і міністр культури України Євген Нищук, який виразив вдячність за багаторічну плідну працю та вагомий внесок в українську культуру.

Сердечно привітав з ювілеєм хорову капелу Думка” ректор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Максим Тимошенко. Він підкреслив, що цінність української культури, яку собою являє Національна академічна капела України вже багато років, є безмежною і нескінченною. Також Максим Олегович зазначив, що представники різних поколінь присвятили свої життя задля служіння хоровому мистецтву, зокрема, “Думці”. Так, славетний ректор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського Тимошенко Олег Семенович був головою наглядової ради Національної академічної капели України, видатний хоровий диригент Муравський Павло Іванович зробив значний внесок у долю колективу під час свого керівництва і, нині, Савчук Євген Герасимович у єдності з “Думкою” успішно несуть українське хорове мистецтво у простори світу. За високі заслуги у музичному мистецтві Савчук Євген Герасимович був удостоєний звання “Почесний доктор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського”. Орденом “За видатні досягнення у музичному мистецтві” нагороджено Андрія Ворошилова, Андрія Савчука та Миколу Трофімова.

Наступного дня у Будинку прийомів Верховної Ради України Максим Олегович Тимошенко урочисто нагородив орденом “За вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва” Тетяну Корольову, Олену Захожу, Станіслава Бадрака та Юрія Рєвтова. Окремою подякою був відзначений Артем Алексеєнко.