Вагомий крок Музичної академії для розвитку українсько – китайських відносин

Візит делегації з Китайської Народної Республіки до Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського ознаменувався досягненням успішних домовленостей. Головною подією стало підписання додаткових угод між сторонами – партнерами щодо проекту “Міжнародна хеншуйська академія музики та мистецтв”, керувати яким будуть обидва заклади.

Урочиста зустріч шановних гостей відбулася у Великому залі імені Героя України Василя Сліпака Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, де гучними оплесками привітали делегацію усі присутні. Традиційно вітальне слово взяв голова НМАУ ім. П.І. Чайковського Максим Олегович Тимошенко: «Велика честь вітати у Музичній академії наших друзів з Китайської Народної Республіки. Ми дуже вдячні за цей візит та зі свого боку хочемо подякувати за вельми гостинний прийом нашої делегації під час перебування у Китаї. Також дуже тішить той факт, що свій перший візит до України голова делегації Чжао Юнчжан здійснив саме для укладення угоди у стінах НМАУ ім. П.І. Чайковського».

За рішенням Вченої ради Академії Чжао Юнчжану було присуджено найвищу відзнаку Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського – орден «За вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва». Подарунком від Академії для Чжао Юнчжана став його портрет від визнаної української художниці Наталії Лопухової. Голова делегації, який був дуже зворушений, зазначив, що орден Музичної академії є найважливішою нагородою у його житті, та висловив щиру подяку за неймовірно теплий прийом. Чжао Юнчжан також наголосив, що спільний проект між двома дружніми державами є вдалим шляхом для розвитку як української, так і китайської музичної освіти.