Творче життя Академії!

21 лютого у стінах Національної філармонії України відбувся концерт біг-бенду “СараБанда” Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, під керівництвом композитора і піаніста Олександра Саратського.

Створення джазового оркестру відбулося завдяки творчім зусиллям Михайла Мимрика за часів його деканства та за допомогою і підтримкою Олександра Саратського.

Присутній на концерті ректор Музичної академії Максим Тимошенко відзначив багатолітній вклад у творчу діяльність Академії та української культури Олександра Саратського, та нагородив його Пам’ятною медаллю до 100-річчя Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського.
Прекрасний рівень професійної підготовки джаз – бенду та сповнена чудової енергетики атмосфера полонили усіх присутніх у залі. Саме такі теплі музичні зустрічі, за участю студентів НМАУ ім. П.І. Чайковського та їх керівників, надихають на подальший розвиток творчого життя Академії!

Академія влаштувала феєричний прийом Пласідо Домінго

Академія влаштувала феєричний прийом Пласідо Домінго. Вручення видатному оперному тенору Пласідо Домінго Диплома Почесного професора Академії – то була приємна миттєвість, а от вир емоцій, щастя, вдячність, розвій вражень від візиту до Академії кумира студентів і викладачів – понад годину панували у Великій залі Оперної студії. Шквал овацій та вигуків «Віват, Маестро!» зустрів Пласідо Домінго ще на порозі Оперної студії. Крізь вітання пройшов видатний співак на сцену, де хор Академії виконав гімн закладу. Так почалася урочиста церемонія вручення Диплома Почесного професора НМАУ ім. П.І Чайковського.

Гостя привітав ректор Академії, професор Максим Тимошенко. Він зазначив, що це і велика честь, і справжній подарунок до 105-річчя Академії – вітати в її стінах славетного маестро. У день закоханих Пласідо Домінго прийшов до молоді, безмежно закоханої в музику і мистецтво загалом. Ректор наголосив, звертаючись до вщент, під саму стелю, заповненого залу: «З радістю виконав ваше, любі студенти, прохання. Ось він, великий Домінго, тут, перед вами і разом з нами. Вітаймо його!».

Слово надали радникові Президента України, члену Наглядової ради Академії Юрію Богуцькому. Він переказав високодостойному гостеві України та Академії Пласідо Домінго щирі слова вітання від Президента України Петра Порошенка, зазначивши, що це честь для України слухати голос зірки світового мистецтва: «Доля дала вам чудовий голос, а ви ощасливили ним увесь світ, і ось цими днями – українських шанувальників вашого таланту, ось цю талановиту молодь, якій ви даєте свої знання, свій досвід». Перший заступник міністра культури України Світлана Фоменко відзначила той яскравий факт, що Академія імені Чайковського є настільки брендовим закладом, що сюди з радістю приїздять зірки світової величини, дають згоду на отримання звання Почесного професора Академії. Заклад є мистецьким флагманом у підготовці талантів, які прославляють Україну й українське виконавське мистецтво. Вітав у стінах Академії великого маестро і головний режисер Національної опери Анатолій Солов’яненко, наголосивши, що в театрі працює не просто чимало випускників Академії, а серед них і лауреатів конкурсу оперних співаків Operalia, який заснував Пласідо Домінго.

Усі виступи супроводжувалися щедрими вітальними вигуками. А коли на сцену вийшли студенти і накинули на плечі маестро мантію Почесного професора, зал вибухнув такими оваціями, що чулися навіть на вулиці. Зворушений і розчулений таким прийомом, Пласідо Домінго подякував  студентству, всьому колективові Академії та ректору за честь і хвалу: «Стільки любові у день любові та дружби ви даруєте мені. Я вражений і вдячний. Музика, лише сім нот, але ж які чудеса вони здатні творити! Ми говоримо мовою музики. Я дарую людям щастя. А ви сьогодні даруєте мені щасливі плани на майбутнє. Я абсолютно вражений тією прекрасною роботою і атмосферою, яка панує в Академії під керівництвом Максима Тимошенка. Тож ось тут, сьогодні в мене народилася мрія – повернутися до Києва, заспівати повноцінну оперну виставу, також диригувати виставою». Маестро щиро звернувся до студентів: «Дякую вам, молоді люди, за цей феноменальний бурхливий прийом. Я бажаю вам робити кар’єру музикантів успішну і таку, що приноситиме радість вам і вашим поціновувачам».

Маестро Пласідо Домінго в Академії

Творчий колектив Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського мав честь приймати в гостях неперевершеного Пласідо Домінго. Візит Маестро до консерваторії відбувся за ініціативи студентів, які, щойно дізналися про концерт співака в Києві, звернулися до ректора Максима Тимошенка з побажанням запросити до Академії та поспілкуватися з живою легендою оперної сцени.

Вкотре всі переконалися, що великі світової слави люди часто дуже прості у спілкуванні, легко ідуть на контакт, із задоволенням відгукуються на запрошення. Так сталося і цього разу.  Великий Пласідо Домінго щиро та зацікавлено спілкувався зі студентами, був приємно вражений виступами студентського хору Національної музичної академії ім. П.І. Чайковського під керівництвом Євгена Савчука, який проспівав «Многая літа» пану Домінго! Зворушений, гість зауважив, що нам усім поталанило, бо ми – музиканти, а мистецтво музики не має кордонів.

Завтра, 13 лютого у столичному палаці «Україна» великий маестро співатиме для українських шанувальників опери, а сьогодні він, занурився в мистецьку  атмосферу Академії і – слухав. Слухав студентів, які щасливі були виступити перед своїм геніальним кумиром. Богдана Півненко та Анна Хмара виконали для нього «Мелодію» геніального Мирослава Скорика.

Ректор Академії Максим Тимошенко щиро поділився враженнями: «Я безмежно щасливий від того, що бачу палаючі захватом очі наших студентів. І вдячний кожному, хто виявив ініціативу запросити одного з кращих і найбільш впливових оперних співаків світу Пласідо Домінго до нашої Академії. Я вдячний команді за організацію теплого та гостинного прийому. Разом ми творимо нову історію консерваторії і тільки разом ідемо вперед стежкою успішного майбутнього нашої alma mater»!

Такі «домашні» теплі, справді дружні відвідини Пласідо Домінго Академії у пресі вже назвали екстраординарною подією у музичному світі мистецької української спільноти. Національна музична Академія стає потужним мистецьким закладом, навколо якого сконцентрована увага всієї України, поважає весь світ.

14 лютого творчий колектив матиме честь вручити Маестро звання почесного професора Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського.