Берегова Олена Миколаївна

20161004-foto-berehovaБерегова Олена Миколаївна – проректор з наукової роботи, доктор мистецтвознавства, професор, музикознавець, викладач, публіцист.

У 1995 році закінчила з відзнакою історико-теоретичний факультет Київської державної консерваторії імені П.І.Чайковського (нині – Національна музична академія України імені П.І.Чайковського).

У 2000 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства «Тенденції постмодернізму у камерних творах українських композиторів 80-90-х років ХХ століття». У 2007 році захистила докторську дисертацію «Комунікаційні аспекти сучасного розвитку музичної культури України».

Від 2002 року веде науково-педагогічну діяльність на кафедрі історії української музики Академії, розробила і читає авторські курси з історії української музики, музики країн Східної Європи та української діаспори ХХ-ХХІ століть, сучасних комунікаційних технологій.

Від 2004 року обіймає посаду проректора Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського з творчих питань та міжнародних зв’язків. У 2016 році призначена на посаду проректора Академії з наукової роботи.

Автор монографій «Постмодернізм в українській камерній музиці 80-90-х років ХХ століття» (1999), «Комунікація в соціокультурному просторі України: технологія чи творчість?» (2006), “Культура та комунікація: дискурси культуротворення в Україні в ХХІ ст.” (2009), «Інтегративні процеси в музичній культурі України ХХ-ХХІ століть» (2013). Активно використовуються у навчальному процесі науково-методичні видання О.М.Берегової, зокрема навчальний посібник «Сучасні комунікаційні технології в культурі України» (2006), підручник для вищих мистецьких навчальних закладів «Музика ХХ-ХХІ століть. Східна Європа та українське зарубіжжя» (2012).

В авторському доробку О.М.Берегової – близько 50 наукових статей з актуальних проблем українського музикознавства та культурології. О.М.Берегова – активний учасник наукових конференцій і симпозіумів в Україні та за кордоном (Росія, Польща, Австрія, Канада, США, Китай), має велику кількість публікацій у провідних вітчизняних газетах і журналах “Музика”, “Українська культура”, “Київ”, “Культура і життя”, “День”, співпрацює з Національною радіокомпанією України.

О.М.Берегова – член Національної спілки композиторів України.