Максакова Марія Петрівна

МАРІЯ ПЕТРІВНА МАКСАКОВА (н.24.07.1977, Мюнхен) – оперна співачка, сопрано\меццо-сопрано, педагог. Закінчила Центральну музичну школу при Московській державній консерваторії за класом фортепіано (1995 р.; кл. Н. Торопов, В. Бунін, В. Бельченко) та Російську академію музики імені Гнесіних, відділ академічного вокалу (2000р.; 2004 р – аспірантура; кл. Н. Шпіллер, М. Міглау).

2000 р. отримала звання лауреата Московського оперного фестивалю у номінації «За кращий дебют». Продовжувала освіту в міжнародних майстер-класах К.Річареллі (Італія), М.Матсумото (Японія), Дж.Пастіне, З.Соткілави (Росія), Б.Майсурадзе (Грузія), М.Стеф’юк (Україна).

2000-2006 рр. солістка театру «Новая опера» (Росія, Москва). З 2003 р – солістка Большого театра (Росія, Москва), 2006 р. почала роботу в «Гелікон-Опера», 2011 р. – солістка Маріїнського театру (Росія, Санкт-Петербург). В червні 2017 року створила «Благодійний фонд Марії Максакової» для підтримки талановитих дітей України у галузі академічного мистецтва. Окрім головних партій в класичних творах стає першою виконавицею сучасних опер: «Цариця» Давида Тухманова, «Альберт і Жизель» Олександра Журбіна. Виконує партію принцеси Шарлотти у світовій прем’єрі опери Родіона Щедріна «Лєвша». Виступала на провідних оперних сценах світу у Франції, Італії, Іспанії, Норвегії, Японії.

Лейбл Universal Music Group International випустив три сольних альбоми Марії Максакової.

З 2016 року живе у Києві. З вересня 2017 року – доцент, викладач вокалу в Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв України.

24 серпня 2017 року Марія Максакова взяла участь у гала-концерті “Майдан Незалежності – місце єднання” просто неба у Києві, присвяченому 26-й річниці Незалежності України. Разом з Національним президентським оркестром України, Оркестром військово-повітряних сил США, Національною хоровою капелою «Думка» та солістами Павлом Гнітовим і Юрієм Миненком Марія Максакова стала першою виконавицею ораторії «Слався, Вкраїно!» композитора Івана Тараненка та поета Дмитра Лазуткіна.

На XXIV Форумі видавців у Львові було презентовано дитячу книжку Марії Максакової “Королівство першої октави”, що побачила світ у видавництві Laurus з благословення легендарного українського диригента Романа Кофмана. Вона виступала з концертом із відомих оперних арій у Львівській опері під час церемонії нагородження найкращих видавців-2017.

24 березня 2018 р. виконала партію Дездемони у прем’єрі опери Д. Верді «Отелло» у Харківському національному оперному театрі.

15 квітня 2018 р. виконала партію Оксани в опері С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм» у Київській Національній Опері.

Марія Максакова