Олійник Леся Степанівна

Олійник Леся Степанівна — проректор з наукової, творчої роботи та міжнародних зв’язків, кандидат мистецтвознавства, доцент, заслужений діяч мистецтв України.Л.С.Олійник – відомий музикознавець, музичний критик, журналіст, громадський діяч. З 1984 р. і по нині є обраним секретарем правління Національної спілки композиторів України з міжнародних зв’язків; Генеральним секретарем Національного комітету Міжнародної Музичної Ради (ICM)/ ЮНЕСКО (з 2002 р.), членом Національного комітету України у справах ЮНЕСКО (з 1995 р.), членом Національної Всеукраїнської музичної спілки (з 1998 р.). Особливо велику роботу Л.С.Олійник проводить у галузі міжнародної культурної діяльності. Як ініціатор і арт-директор Міжнародного фестивалю та безстрокового проекту «Музичні діалоги» (з 1991 р.) активно і плідно співпрацює з посольствами і культурними центрами в Україні. Організувала і провела понад 70 концертних презентацій «Музичні діалоги» з посольствами: Великої Британії, Німеччини, Франції, США, Австрії, Швейцарії, Китаю, Японії, Угорщини, Швеції, Аргентини, Фінляндії, Данії, Туреччини, Бразилії, Польщі, Литви, Латвії й ін. Л.С.Олійник є співзасновником Української секції Міжнародного товариства сучасної музики (ISCM); щорічного Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Два дні і дві ночі нової музики» (м.Одеса); співзасновником і співорганізатором щорічних міжнародних конкурсів: імені Дмитра Бортнянського (з 2010 р.), інструментального конкурсу молодих виконавців Євгена Станковича (з 2012 р.); Відкритого дитячого конкурсу пам’яті П.І.Чайковського для дітей сільських і районних шкіл (м. Кам’янка, Черкаської обл., з 2003 р.).

Л.С.Олійник представляла Україну на фестивалях, конкурсах і наукових конференціях в Німеччині, Швейцарії, Польщі, Бельгії, Франції, Швеції, Великій Британії. Значну популярність здобули засновані й організовані Л.С.Олійник авторські цикли: «Київські сезони»; філармонічні концертні цикли «Музична культура Європи» і «Забуті сторінки». Як журналіст, Л.С.Олійник є автором понад 200 публікацій в ЗМІ – «Дзеркало тижня», «День», «Урядовий кур’єр», «Культура і життя», «Демократична Україна», журнал «Музика» тощо. Як музичний оглядач радіо «Свобода» провела понад 300 передач і прямих ефірів. Є постійним учасником прямих ефірів з проблем української музичної культури Національної телерадіокомпанії України. Як науковець Л.С.Олійник є автором монографій, розділів до «Історії української музики» в 6-ти томах, понад 100 статей в наукових вітчизняних та зарубіжних збірниках.

Нагороджена Почесною грамотою Київської міської держадміністрації (2005 р.), Орденом Святої Великомучениці Варвари (2009 р.).

З 2013 – проректор Національної музичної академії України.