Mіжнародні зв’язки

Останні роки позначилися зростанням міжнародного авторитету НМАУ ім.. П.І.Чайковського, розширенням її контактів із мистецькими осередками світу. Серед різноманітних і різновекторних форм міжнародного спілкування вже стали традиційними творчі стосунки Академії з музичними навчальними закладами близького й далекого зарубіжжя. Відповідно до укладених міжнародних угод про співпрацю між НМАУ ім. П.І.Чайковського та вищими музичними навчальними закладами Росії, Польщі, Франції, Португалії, США, Білорусі, Казахстану, Туреччини, країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону відбувається обмін студентами і творчими колективами, нотною й науково-методичною літературою; проведення майстер-класів, лекцій, концертів провідних викладачів; здійснення спільних творчих проектів; ознайомлення з культурними досягненнями різних країн.

На сьогодні угоди про науково-педагогічну й творчу співпрацю укладено між Академією та такими зарубіжними вищими навчальними музичними закладами, як:

– музикознавчий факультет Університету Париж-Сорбонна (Франція);
– Вища Школа музики м. Братислава (Словаччина);
– Вища Музична Школа ім. Ф.Мендельсона-Бартольді, м. Лейпциг (Німеччина);
– Утрехтська консерваторія (Нідерланди);
– Музична академія ім. Ф. Нововейського у м. Бидгощ (Польща);
– Чженцзянський педагогічний університет (КНР);
– Консерваторія – Професійна школа мистецтв Мадейри (Португалія);
– консерваторії Італії, Туреччини, Російської Федерації (Москви, Санкт-Петербурга, Казані);
– інші провідні мистецькі навчальні заклади Європи.

Інтенсивні міжнародні зв’язки Академії сприяють не лише пошуку шляхів співробітництва в практичній сфері, а й обміну досвідом і творчими ідеями між українськими та зарубіжними музикантами. Впродовж 2009/2010 навчального року в Академії відбулися майстер-класи зі старовинних персидських інструментів, майстер-класи таких відомих виконавців, як Роман Перуцький (орган, Польща), Отто Штокмайєр (орган, Німеччина), майстер-клас та концерт старовинної музики за участю Джері Кохана та Олега Тимофєєва (США), Ольга Пархоменко (скрипка, Фінляндія) тощо.
Академія з 1998 року є членом Європейської асоціації консерваторій, музичних академій та вищих музичних шкіл (АЕС). Щороку ректор бере участь у конгресі керівників вищих музичних навчальних закладів, ректорів музичних академій і консерваторій всіх континентів (членами АЕС є понад 300 консерваторій світу). У минулі роки конгреси АЕС відбувалися у містах Гельсінки (Фінляндія), Зальцбург (Австрія), Бонн, Берлін, Мюнхен (Німеччина) тощо. На конгресі АЕС обговорюються актуальні питання сучасної музичної освіти, зокрема, принципи реалізації вимог Болонської декларації.
Студенти і творчі колективи Академії успішно представляють музичне мистецтво не тільки в Україні, а й за її межами. Слід відзначити традиційно високі результати виступів студентів Академії на престижних міжнародних музичних конкурсах: щороку загальна кількість дипломів і лауреатських звань наближається до 100.

Зростання міжнародного авторитету Академії виявилося в постійному розширенні континенту іноземних студентів. Підготовка фахівців для зарубіжних країн ведеться в нашому навчальному закладі з 50-років ХХ століття. За цей час диплом Академії отримали кілька тисяч іноземних студентів з 50 країн світу. Сьогодні в Академії навчається понад 200 студентів з 12 країн світу, зокрема, з Китаю, Ірану, Південної Кореї, Сербії та Чорногорії, Польщі, Еквадору, Нової Зеландії. Найбільшу популярність серед іноземців мають вокальний, фортепіанний, оркестровий та композиторський факультети. Державні іспити переконують, що іноземні студенти з високими результатами закінчують Академію і, отримавши диплом магістра нашої Академії, успішно працюють у вищих навчальних закладах на батьківщині, пропагуючи українську музику, культурно-мистецькі традиції нашої держави.