Оперна студія

Оперна студія (головний диригент – Сергій Голубничий, лауреат ІІ-го міжнародного конкурсу диригентів ім. С. Турчака).
Це один з важливих творчих підрозділів Академії. Його мета – підготовка студентів-вокалістів, студентів-режисерів до роботи в музичних театрах, на оперних сценах. Студія й сама давно вже стала справжнім театром з постійним колективом, великим репертуаром, де роблять перші кроки майбутні зірки українського вокального мистецтва, режисери. Випускники студії гастролюють, займаються виконавською та педагогічною діяльністю у різних містах України, близького зарубіжжя, країнах Європи і Америки.
В оперній студії починали свій творчий шлях славетні митці: В. Борисенко, Д. Гнатюк, Л. Забіляста, О. Загребельний, М. Кондратюк, В. Лук’янець, Є. Мірошніченко, В. Пивоваров та ін.
Сьогодні в репертуарі студії понад 20 вистав української, російської та зарубіжної класики. Серед найбільш яскравих прем’єр останніх років:

«Іоланта» П. Чайковського;
«Поворот гвинта» Дж. Бріттена;
«Директор театру» В.А. Моцарт;
«Палата №6» В. Зубицького;
«Джанні Скіккі» Дж. Пуччіні;
«Орфей і Еврідіка» К. Глюка.

У минулому сезоні відбулися постановки опер режисерів-дипломників кафедри оперної підготовки та музичної режисури: «Монологи Джульєтти» В. Губаренка (Ю. Поліщук, студентки V курсу, магістр) та «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова (О. Сенько, асистент-стажист).

У фойє другого поверху відбулась постановка опери «Укрощение строптивой» В.Шабаліна (Л. Канюка, V курсу, магістр).

У 2011-12 навчальному році 15 жовтня відбудеться прем’єра-поновлення опери «Травіата» Дж. Верді у постановці н.а. України і СРСР, Героя України Д. Гнатюка.