Студентський симфонічний оркестр

Художній керівник і головний диригент – заслужений діяч мистецтв України, професор Ігор Палкін.

Створений у 20-х роках ХХ століття для набуття студентами практики професійного оркестрового виконавства. З того часу вихованці Оркестру поповнюють кращі музичні колективи Києва та України. З 1970-х років виступи студентського симфонічного оркестру стають невід’ємною частиною філармонійних програм провідного концертного залу столиці – Колонного залу Національної філармонії імені М.В. Лисенка.

Перші досягнення Оркестру пов’язані з ім’ям відомого диригента Олександра Орлова. У різні роки з студентським колективом працювали провідні диригенти України – Веніамін Тольба, Натан Рахлін, Стефан Турчак, Роман Кофман. Оркестр співпрацював також з музикантами інших країн – Мстиславом Ростроповичем (Росія), Арамом Хачатуряном (Вірменія), Джузеппе Джільо (Італія), Корнеліусом Ебергардтом (Німеччина) та іншими. Виховання молодих оркестрантів здійснюється на зразках вітчизняної та зарубіжної музики. Колектив також постійно готує прем’єри нових творів сучасних композиторів.

У серпні 2005 року Оркестр вперше з тріумфом виступив на престижному молодіжному фестивалі «Young Euro Classic». Під орудою відомого диригента Романа Кофмана тоді в Берліні прозвучали 24 каприси Ніколо Паганіні у транскрипції для оркестру видатного сучасного українського композитора Мирослава Скорика.

2015 року колектив вдруге був запрошений на цей Фестиваль. Для презентації молодіжного оркестру України було обрано Симфонію №2 Петра Чайковського, Концерт для скрипки з оркестром Євгена Станковича і симфонічний твір аспіранта Академії Андрія Мерхеля.

З 2007 року Оркестром керує професор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Ігор Палкін. Його чітка і, водночас, експресивна диригентська манера мобілізує колектив на виконання надскладних завдань, а емоційний заряд, який молоді музиканти отримують від маестро Палкіна, змушує їх працювати з повною самовіддачею.

За останні роки з оркестром співпрацювали багато відомих музикантів, зокрема, Михайло Банк і Вадим Руденко (Росія); Юрій Кот, Антоній Баришевський, Богдана Півненко, Дмитро Ткаченко (Україна); Олексій Гринюк (Україна-Велика Британія) та ін.

Der Krieg in weiter Ferne

Ukrainisches Jugendorchester will nach Berlin