АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » "Ансамблеві співзвуччя: Україна - Франція". Міжнародний музичний фестиваль.

“Ансамблеві співзвуччя: Україна – Франція”. Міжнародний музичний фестиваль.

У НМАУ ім. П. І. Чайковського від 12 лютого 2022 року реалізується ще один мистецький проєкт: в Залі імені академіка О.С Тимошенка відбулося урочисте відкриття та перший концерт фестивалю “Ансамблеві співзвуччя: Україна – Франція” кафедри камерного ансамблю (завідувач кафедри – професор А. Гудько), який здійснюється за підтримки Французького інституту в Україні. Почесним гостем фестивалю, зокрема був аташе з питань культури Ф. Руссо. Успішності проведення фестивалю, як зауважує куратор фестивалю – доцент кафедри О.М.Ващук, сприяла можливість працювати в потужній організаційній системі проведення мистецьких заходів, створеній ректором, членом-кореспондентом Національної академії мистецтв України, професором Максимом Олеговичем Тимошенком. Впродовж двох годин звучали камерно-ансамблеві твори українських та французьких композиторів С.Людкевича, М.Равеля, О.Безбородька, Ф.Пуленка, Г. Ляшенка, А Онегера, В.Губи, Е.Шоссона, Д. Мійо у виконанні студентів і концертмейстерів Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, студентів та випускників Паризької вищої національної консерваторії музики і танцю.
На церемонії відкриття відбулося урочисте вручення книги «Українсько-французькі зв’язки: наука, освіта, мистецтво (кінець XVIII-початок ХХ ст.)» її автором – науковим співробітником Інституту історії України НАНУ О. А. Іваненко ректору НМАУ ім. П. І. Чайковського, професору, М.О.Тимошенку; аташе з питань культури Французького інституту в Україні п. Фредеріку Руссо, культурному раднику посольства України у Франції 1992-1997рр., габілітованому професору Паризького університету Сорбонна-4 Т. В. Золозовій.
Як відзначила у вітальному слові Т.В.Золозова, яка впродовж 10 років очолювала кафедру та сприяла реалізації проєкту, зокрема зв‘язкам з французькими музикантами – в історії культурних зв’язків між Україною і Францією є багато цікавих сторінок: “Сьогодні з нашим фестивалем ми маємо унікальну можливість зіставити виконавські стилі французької і української камерної школи, а також познайомити французьких музикантів з творчістю українських композиторів у камерному жанрі. Зараз, коли навколо України солідарно гуртується багато країн, серед них Франція, наш фестиваль є актом своєрідної культурної дипломатії».
Прекрасно провела захід проекту у двомовному українсько-французькому форматі магістр кафедри оперної підготовки та музичної режисури Ангеліна Трушевська.
Заповнений вдячими слухачами зал був справжньою винагородою учасникам та організаторам фестивалю! Свято відбулось!
Чекаємо всіх на наступний концерт фестивалю – 22 лютого о 15.00 у Залі імені академіка О. С. Тимошенка.