РЕЄСТРАЦІЯ ВСТУП 2025
Головна » Ректор » Підсумки візиту ректора М.О. Тимошенка та делегації Академії до Китаю

Підсумки візиту ректора М.О. Тимошенка та делегації Академії до Китаю

З 19.01.2019 по 26.01.2019 в Китайській Народній Республіці на запрошення уряду КНР перебувала делегація Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського на чолі з ректором, доктором філософії, професором, заслуженим діячем мистецтв України Максимом Тимошенком та провідними фахівцями закладу.

За програмою візиту відбулися:

  • Відвідання Центральної консерваторії музики Пекіна та зустріч з ректором закладу, підписання Угоди про співпрацю між НМАУ ім. П.І. Чайковського і Центральною консерваторією музики Пекіна;
  • Відвідання міста Хеншуй, де М.О. Тимошенко зустрівся з керівництвом Хеншуйського університету., відвідав Музичне міста, місцевий музей, кілька концертних залів, завод із виготовлення музичних інструментів «GV»;
  • Відвідання Міністерства освіти та зустріч із віце-губернатором провінції Хебей (провінція на сході Китаю з населенням 68,09 млн чол.);
  • Відвідання музичної школи, що відома як інноваційна в музичному мистецтві;
  • Відвідання штаб-квартири Інституту музики ім. Конфуція в Пекіні та проведення перемовин щодо створення «Інституту музики ім. Конфуція» в Києві;
  • Відвідання театру в місті Тяньцзин та перемовини про культурний обмін між театром і Академією.
  • Візит готувався за дієвої підтримки Міністерства культури України. Переговорний процес, який з української сторони проводив в он-лайн режимі особисто ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського Максим Тимошенко, тривав протягом восьми місяців. В українській команді підготовкою й організацією всіх заходів також займалася випускниця НМАУ ім. П.І. Чайковського, кандидат мистецтвознавства, викладач кафедри оперного співу Лі Цінь.

    Візит делегації НМАУ ім. П.І. Чайковського до КНР пройшов на високому професійному рівні та став надзвичайно результативним. Китайська сторона продемонструвала готовність до співпраці на ниві творчих та менеджерських стосунків. В якості жесту доброї волі керівництвом заводу музичних інструментів компанії «GV», що, до речі, є другим у світі виробником музичних інструментів, було прийняте рішення подарувати українській стороні 300 кларнетів. За словами члена делегації НМАУ проректора, в.о. професора, заслуженого артиста України Михайла Мимрика, це дасть можливість розподілити інструменти у сегментах музичної освіти для різних навчальних функцій.

    За підсумками візиту делегації НМАУ на чолі з Максимом Тимошенком до КНР було підписано низку вигідних та перспективних угод про міжнародне співробітництво між Академією та окремими освітніми, мистецькими і державними структурами КНР.

    Візит, як наголосив ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського Максим Тимошенко, накреслив нові вектори розвитку навчальної і наукової бази нашого закладу, його концертної та освітньої діяльності, а також подальших міжнародних контактів Академії. Цей візит відкрив нову сторінку у сфері музичної освіти Академії. Тиждень інтенсивного спілкування представників двох прадавніх культур – української і китайської – можна вважати історичним моментом формування абсолютно нової концепції музичної освіти.

    Візит делегації Академії до Китаю – це реальний прорив не тільки в українсько-китайських звязках на ниві культури і музичного мистецтва, але і взаєминах двох країн в цілому. Власне, про новаторські форми співробітництва й ітиметься на прес-конференції ректора Максима Тимошенка, що відбудеться в інформагентстві “Украінформ” 1 лютого ц.р.