АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » Робоче засідання Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського

Робоче засідання Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського

16-го червня в НМАУ ім. П. І. Чайковського відбулось робоче засідання Вченої ради Академії, яке проходило в режимі offline та online. За традицією, ректор Максим Тимошенко спочатку привітав іменинників, зокрема народну артистку України, професорку Євдокію Колесник, якій вручив Почесну відзнаку Академії, та голову студентської ради НМАУ Богдана Румянцева. Очільник консерваторії також вручив атестат про присвоєння вченого звання професору Олександру Олексієнку.

На порядку денному розглядались такі питання:
– про присвоєння вченого звання доцента: кафедри оперного співу Борку І. М.; кафедри бандури Ларіковій Л. А. (Вчена рада затвердила питання присвоєння вчених звань);
– про вартість навчання на 2022-2023 навчальний рік;
– про роботу бібліотеки НМАУ ім. П. І. Чайковського за поточний навчальний рік;
– про роботу факультетів Академії: історико-теоретичного, композиторського та іноземних студентів; фортепіанного факультету;
– про науково-аналітичний напрямок Академії.
На засіданні Вченої ради було розглянуто також питання, що стосується назви Академії, яка носить ім‘я Петра Чайковського і яке викликає нині неоднозначне до цього ставлення. Ректором було запропоновано висловити свої думки і пропозиції.

Перед присутніми виступив член наглядової ради НМАУ ім. П. І. Чайковського, Герой України, народний артист України Юрій Рибчинський. Свою позицію митець висловив у такий спосіб:
«Воювати можуть уряди і армії, культури ж ніколи не можуть воювати одна з іншою. Вони можуть конкурувати чи взаємозбагачуватися. Чайковський, як і Шекспір, як і Жанна д’Арк, як і Христос, не належить одному конкретному народу, він належить усьому світу. Етнічно Петро Чайковський не був росіянином: його батько походив із роду запорізьких козаків, а мати була француженкою. З неймовірною любов‘ю Петро Ілліч ставився до України. Доказом цього є його музика, основана на українському мелосі, а також його слова: «Я знав людей геніїв, але я знав і один народ геніїв – це українці!».
Всесвітньовідомий оперний співак, народний артист Анатолій Кочерга наголосив на важливості доводити всьому світу приналежність Петра Чайковського до України. Він також запропонував проводити віднині Конкурс імені Петра Чайковського в Україні. (Нагадаємо, що на початку військового вторгнення росії в Україну нашою Академією за підтримки ректорів інших мистецьких навчальних закладів була підписана петиція про необхідність заборонити проводити конкурс, спонсором якого виступає російський уряд, а також позбавити його імені Петра Чайковського, світове ім’я якого необхідно очистити і захистити від кривавої, антигуманної політики кремля. Результатом такої петиції стало рішення Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів про виключення Міжнародного конкурсу імені Чайковського зі свого складу).

Свою думку висловили під час обговорення Герой України, завідувач кафедри хорового диригування Євген Савчук, професор і завідувач кафедри дерев‘яних духових інструментів Роман Вовк, професорка, завідувачка кафедри оперної підготовки та музичної режисури Євдокія Колесник, професор Дмитро Гаврилець, які наголосили на високій честі для Академії нести ім’я українського композитора Петра Ілліча Чайковського, який є одним із засновників Київської консерваторії, творчість якого належить світовому мистецтву та складає невід’ємну частину історії культури і духовної спадщини України.
Завідувачка кафедри історії світової музики, професорка Валерія Жаркова розповіла про створення книги «Петро Чайковський: Україна на карті життя та творчості», над якою наполегливо працювали провідні українські музикознавці, відомі дослідники. Працюючи з архівними документами і матеріалами, вони висвітлили тісний взаємозв‘язок Петра Чайковського з Україною, яку він вважав рідним домом, де написав більшість своїх творів, культурою та природою якої палко захоплювався, і став фундатором вищої музичної освіти України.
На завершення обговорення було проведено голосування стосовно звернення Наглядової ради, Вченої ради, колективу Академії до Президента України, Голови Верховної Ради, прем’єр-міністра, міністра культури та інформаційної політики, в якому, зокрема, йдеться про небезпеку маніпулювання іменем Чайковського, як імперським наративом, а також висловлено прохання підтримати всі заходи для повернення Україні композитора з українським корінням, для захисту його спадщини від використання її агресором як інструменту руйнації української сутності.
Звернення було підтримано одноголосно. Насамкінець, Максим Тимошенко подякував колективу за плідну роботу у ці складні для України часи та побажав колективу сил і міцного здоров‘я.