АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » Запрошуємо наших студентів і педагогів!

Запрошуємо наших студентів і педагогів!

29 січня 2024 року о 13.00 в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського (другий поверх Оперної студії) відбудеться відкриття виставки «Прийшли, заспівали, перемогли!», присвяченої історії світових гастролей Української Республіканської Капели під орудою Олександра Кошиця та міжнародного тріумфу «Щедрика» Миколи Леонтовича.
Це авторський проєкт дослідниці історії «Щедрика» та культурної дипломатії України, засновниці Інституту Леонтовича, Тіни Пересунько, який вона реалізовує за підтримки Відділу освіти, преси та культури Посольства США в Україні.
В урочистостях візьмуть участь Ректор Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Максим Тимошенко, представники Посольства США в Україні, команда Інституту Леонтовича, скрипаль, заслужений артист України Кирило Стеценко.
Під час заходу заплановано також презентацію книжки Тіни Пересунько «Щедрик. Відома пісня з невідомою історією», опублікованої за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні з метою безкоштовного поширення в українських університетах та бібліотеках.
«І виставка, і книга – це захоплива історія про те, як українська пісня ”Щедрик” стала одним із найвідоміших у світі символів Різдва, і як українська ластівочка із щедрівки, підкоривши європейський та американський континенти, перетворилась на колядку дзвоників Carol of the Bells, – зазначає дослідниця. – Окрім того історія “Щедрика” – це історія культурного спротиву України російській імперській політиці, свідчення успіху української культурної дипломатії, адже упродовж 1919-1924 років шедевр Миколи Леонтовича став не лише хітом світових гастролей хору Олександра Кошиця, а й голосом Української Народної Республіки в світі під час змагань нашої держави за міжнародне визнання і незалежність від Росії».
Науково-освітній проєкт «Прийшли, заспівали, перемогли!» приурочений до 100-річчя південноамериканської прем’єри «Щедрика» й передбачає експонування та презентацію упродовж 2024 року у 10 університетах України однойменної мандрівної освітньої виставки, книжки з історії інтернаціоналізації «Щедрика» та супровідних лекцій з історії української культурної дипломатії авторки дослідження, наукової співробітниці Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України Тіни Пересунько.