АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » Засідання Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського

Засідання Вченої ради НМАУ ім. П. І. Чайковського

25 травня 2020 року відбулося чергове засідання Вченої ради Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського. Засідання проходило із дотриманням усіх карантинних вимог у Великому залі Академії імені Героя України В.Сліпака.

В урочистій частині засідання ректор вручив атестати професорів Середенко А. М., Шабалтіній С.М., Полянській К.В. та атестат доцента Кононову М.М.; подякував ювілярам – Сологуб Н.М, Магомедбековій Н.П., Скорик А.Я., Бондарчуку В.О. за щоденну велику працю для розвитку і процвітання Академії.

На порядку денному засідання стояла низка надзвичайно актуальних питань функціонування Академії в умовах карантину: про затвердження змін до правил прийому до НМАУ імені П.І. Чайковського; про проведення заліково-екзаменаційної сесії та державної атестації здобувачів вищої освіти в Академії; про затвердження рекомендацій з організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів вищої освіти в Академії із застосуванням дистанційних технологій (доповідав проректор з навчальної роботи Бондарчук В. О.). Члени Вченої ради одноголосно затвердили звіти про стан виховної роботи у НМАУ імені П.І. Чайковського (доповідав проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків Мимрик М. Р.); про результати роботи спеціалізованої вченої ради (доповідала голова спеціалізованої вченої ради Жаркова В. Б.); про стан господарської діяльності НМАУ імені П.І. Чайковського (доповідав начальник експлуатаційно-технічного відділу Чучупалов Микола Олександрович).

Члени Вченої ради Академії одноголосно схвалили сенсаційну інформацію щодо істинної дати заснування Консерваторії. Завдяки потужній та наполегливій роботі науковців, дослідників, архівістів вдалося встановити, що історія Київської консерваторії бере початок з відкриття 27 жовтня 1863 року Київського відділення Імператорського Російського Музичного Товариства, на основі якого, у 1868 році, було відкрито Київське музичне училище, яке пізніше перейменовано у Київську консерваторію (3 листопада 1913 року). Таким чином, у 2023 році Національна музична академія України імені П.І.Чайковського буде святкувати 160 років з дня свого заснування.

Про архівні матеріали щодо заснування Київської консерваторії (доповідали Герой України М. М. Скорик та професор М. Д. Копиця), про результати роботи спеціалізованої вченої ради Академії по захисту докторських та кандидатських дисертацій (доповідала голова спеціалізованої вченої ради Т. І.Андрущенко), звіт про роботу навчально-методичного відділу (доповідала начальник навчально-методичного відділу О.В. Сапіга), про часткову консервацію карткових каталогів і картотек бібліотеки та зміни у правилах користування бібліотекою НМАУ ім. П.І. Чайковського (доповідала директор бібліотеки Н. Ю. Каліберда).

Особливий інтерес у членів Вченої ради викликало питання про архівні матеріали щодо заснування Київської консерваторії. Професор Мар’яна Давидівна Копиця ознайомила членів Вченої ради із унікальними даними архівів, які свідчать, що історія Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського налічує понад 150 років. Офіційне відкриття Київської консерваторії відбулося 3 листопада 1913 року. Цій події передувала тривала і складна підготовча робота. Основою для створення консерваторії стало Київське музичне училище, засноване 1868 року. Реорганізація училища в консерваторію тривала з кінця ХІХ до початку ХХ століття.