Головна » Міжфакультетські кафедри » Відкриття відреставрованої аудиторії кафедри загального та спеціалізованого фортепіано

Відкриття відреставрованої аудиторії кафедри загального та спеціалізованого фортепіано

На початку вересня запрацювала ще одна оновлена аудиторія НМАУ, яка належить кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано. В новому навчальному році викладацький колектив кафедри тепер має змогу повноцінно працювати заради наукових і творчих досягнень наших студентів. Завдяки налагодженій роботі відповідних підрозділів Академії, очолюваних Ректором НМАУ Максимом Олеговичем Тимошенком, і допомозі меценатів, нарешті вдалося провести ремонт кафедрального класу, який довгі роки був у жахливому, майже аварійному стані. Під час церемонії урочистого відкриття аудиторії представники Академії висловили слова величезної подяки директору клубу «Коло» Віктору Кривенку та його дружині Олені Кривенко за небайдужість до розвитку української музичної культури та багаторічної допомоги Академії.
Ректор Академії Максим Олегович Тимошенко нагородив почесною відзнакою – «Орден за видатні досягнення у музичному мистецтві» – Шамаєву К.І. і Смаричевську А.А.
Медаллю – «Почесна відзнака НМАУ ім. П.І. Чайковського» – Ляшенко С.П., Фадєєву К.В., Пруднікову О.І.
Подякою відмічені: Омельченко Т.А., Краснікова Л.М., Симонова Н.В., Жарка О.А., Юшко Т.Ю., Пономаренко О.М., Холодна О.О., Рябов І.С., Корольова Т.В., Лисенко О.В., Антошко М.О., Походзей П.І., Яковенко Т.І., Савчук І.Б., Кустовський В.В., Каравацька Л.І.
Наразі на кафедрі загального та спеціалізованого фортепіано склався високопрофесійний творчий колектив з високим науковим потенціалом на чолі із заслуженим діячем мистецтв України, в. о. професора, кандидатом мистецтвознавства Наталею Олександрівною Лукашенко. На кафедрі працюють член-кореспондент НАМ України, народні артисти України (2), заслужені артисти та діячі мистецтв України (6), лауреати та дипломанти всеукраїнських та міжнародних конкурсів (7), доктори мистецтвознавства (2), кандидати мистецтвознавства та педагогічних наук (9), атестовані професори (4) та доценти (11).
Доктори мистецтвознавства К. І. Шамаєва та К.В. Фадєєва є членами спеціалізованих вчених рад НМАУ та інших вишів України із захисту докторських (кандидатських) дисертацій.
Науковці кафедри демонструють успіхи у широкому спектрі досліджень – від різних сфер української музичної культури (історії, композиторської творчості, виконавства, освіти, професійних методик) до проблем новітніх технологій.
Результати наукових пошуків викладачів кафедри завершуються захистом дисертацій, публікуються у фахових виданнях з питань мистецтвознавства, теорії та історії культури, педагогіки, матеріалах і тезах наукових міжнародних та всеукраїнських конференцій.
Науково-методична робота кафедри постійно зазнає якісних змін. Викладачами кафедри розробляються нові навчальні програми, доповнення до програм, пов’язані з оновленням педагогічного репертуару, методичні рекомендації та виконавські анотації, редагуються музичні твори, укладаються методичні посібники та хрестоматії.
Чільне місце у роботі кафедри посіли щорічні навчально-методичні та наукові кафедральні конференції та постійно діючи семінари з питань методики викладання загального фортепіано.
Навчальний процес проходить відповідно до програмних вимог та включає: заліки, іспити, контрольні прослуховування, тематичні академічні концерти секцій, концерти класів викладачів, міжфакультетські покази, щорічні звітні концерти у Малій залі Академії, концерти та окремі виступи студентів за межами Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського (в музеї М. В. Лисенка, музеї-квартирі В. С. Косенка, Українському культурному фонді, Національному політехнічному університеті (КПІ), дитячих музичних школах).
Весь викладацький колектив кафедри безмежно вдячний адміністрації НМАУ і меценатам за прекрасні подарунки до нового навчального року і впевнені, що відтепер науковий, навчальний і творчий процес буде ще більш захоплюючим і плідним.