Кафедра оперно-симфонічного диригування

/Факультети/Вокальний та диригентський факультет/Кафедра оперно-симфонічного диригування

Кафедра оперно-симфонічного диригування, як відомо, веде свою історія з 1918 року. Складна префесія оперно-симфонічного диригента, що являє собою симбіоз творчої особистості, організатора, вчителя, потребує не лише значних професійних знань, але й усталеної художньо-естетичної позиції та музикантської зрілості. Тому одна з особливостей цієї кафедри – прийом до навчання студентів.

Від 1978 року відділ симфонічного диригування очолював професор - Михайло Канерштейн. А першим завідувачем кафедри оперно-симфонічного диригування у 1938 році став Герой Соціалістичної Праці, народний артист СРСР, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка і Державної премії Грузії імені Захарія Паліашвілі, блискучий диригент – Стефан Турчак. Саме він уперше вивів українську музику на європейський рівень. З 1989 року завідувачем кафедри став Євген Дущенко – видатний диригент, чия творча діяльність була пов’язана з різними знаними колективами України. Саме він створи у Києві театр для дітей, де й сьогодні працюють випускники Академії, і саме випускники кафедри оперно-симфонічного диригування.

Важливою подією у розвитку київської школи оперно-симфонічного диригування стало відкриття 1995 року асистентури-стажування з цього фаху. Слід відзначити, що НМАУ є одним із небагатьох закладів світу, де для диригентів-початківців створені сприятливі умови для практики набутих навичок та навичок, ідеться про наявність малого симфонічного оркестру та оперної студії.

З 2001 року завідувачем кафедри є народний артист України, професор – Віктор Здоренко, діяльність якого понад три десятиліття щільно пов’язана з НМАУ. Почавши працювати з 1974 року диригентом оперної студії, Маестро до сьогодні передає ази майстерності з фаху оперно-симфонічного диригування десятка студентів.

На кафедрі працюють наздвичайно талановиті та Всесвітньо відомі викладачі :

Вадим Гнєдаш (народний артист України, професор);
Аллін Власенко (народний артист України, диригент Національної опери України, професор);
Володимир Кожухар (народний артист України і Росії, диригент Національної опери України, професор);
Іван Гамкало (Народний артист України, професор);
Володимир Сіренко (головний диригент та художній керівник Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України, народний артист України, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, професор);

Ігор Палкін (заслужений діяч мистецтв України).

Гордістю є такі відомі в цілому світі вихованці кафедри:

Микола Дядюра, Герман Макаренко, Анатолій Дубина, Кирило Карабиць, Алла Кульбаба, Вікторія Жадько, Наталія Пономарчук, Ігор Андрієвський, Сергій Голубничий, Микола Лисенко, Богдан Пліш.

На кафедрі окрім спеціального предмету диригування викладаються також такі дисципліни як:

- Читання Партитур;
- Робота з симфонічним оркестром;
- Оперний репертуар;
- Балетний репертуар;
- Практика в оперному театрі;
- Виконавська практика.

На кафедрі викладають дисципліни:

«Читання Партитур»
«Робота з симфонічним оркестром»
«Оперний репертуар»
«Балетний репертуар»
«Практика в оперному театрі»
«Виконавська практика»

Необхідні для вступу сертифікати ЗНО

Українська мова та література

Історія України

025 музичне мистецтво

Контакти деканату

АДРЕСА м. Київ 01001,вул. Архiтектора Городецького 1-3/11
ТЕЛЕФОН, ФАКС (044) 279-34-25