АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Еразмус+

Еразмус+

Національна музична академія України імені П.І. Чайковського почала працювати за програмою ЄС «Еразмус+» в 2019 році. Програма відкриває широкі можливості для співпраці НМАУ з провідними музичними академіями Європи та передбачає академічні обміни студентами і викладачами, проведення циклів майстер-класів і лекцій видатних музикантів, можливість навчання студентів в іноземному ЗВО-партнері протягом академічного року, реалізацію спільних творчих і наукових проектів.

Партнерами академії за програмою «Еразмус+» є:

1. Вища консерваторія міста Віго (Іспанія).
2. Університет Аристотеля в Салоніках (Греція).
3. Консерваторія імені Ніно Рота в Монополі (Італія).

Розширення міжнародної діяльності НМАУ в сфері академічної мобільності в 2020 році привело до укладення партнерських угод з Університетом м. Фрайбурга (Німеччина), Консерваторією імені Н. Піччінні в м. Барі (Італія) та Консерваторією імені Дж. Тартіні в м. Трієсті (Італія).

Завдяки програмі «Еразмус+» у 2019 році шість студентів НМАУ отримали змогу навчатися у Вищій консерваторії м. Віго (Іспанія), здобути міжнародний досвід і ознайомитися з європейськими виконавськими школами і культурами.

У 2019–2020 академічному році відбулися візити професорсько-викладацького складу, зокрема були проведені майстер-класи диригента, професора Консерваторії імені Ніно Рота в Монополі (Італія) Еліо Орчіуоло з інтерпретації італійського оперного репертуару та цикл майстер-класів і концерт кларнетиста, професора Естебана Вальверде, ректора Вищої консерваторії м. Віго (Іспанія). Із великим успіхом пройшов також зворотний візит завідувача кафедри дерев’яних духових інструментів, професора Р.А. Вовка до Вищої консерваторії міста Віго (Іспанія).

Програму ЄС «Еразмус+» запроваджено в Академії завдяки підтримці Національного Еразмус Офісу в Україні, і подальша імплементація програми здійснюється в постійній співпраці з провідними фахівцями Офісу.
https://erasmusplus.org.ua/

Еразмус+ – це програма ЄС в сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на період 2014-2020.

ХТО ЗАПРОВАДЖУЄ ПРОГРАМУ ЕРАЗМУС+?

За проведення Програми Еразмус+ відповідає Європейська Комісія та її Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА).

За реалізацію Програми Еразмус+ на національному рівні відповідають Національні агентства в кожній країні. Національний Еразмус+ Офіс в Україні (НЕО в Україні) є контактним центром для всіх зацікавлених потенційних учасників, бенефіціарів і стейкхолдерів щодо заходів ЕАСЕА та Європейської Комісії в сфері (вищої) освіти.

Посилання на сайт НЕО в Україні: http://erasmusplus.org.ua/

Одним з основних напрямів програми Еразмус+ є КЛЮЧОВИЙ НАПРЯМ – KA1: ІНДИВІДУАЛЬНА НАВЧАЛЬНА МОБІЛЬНІСТЬ.

Цей Ключовий напрям підтримує:

  • короткострокові програми обміну: на навчання (3-12 міс.) та на стажування-практику (2-12 міс.) для українських (молодших) бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів;
  • короткострокові стажування/викладання/ підвищення кваліфікації (на період від 5 днів до 2 міс) для викладачів та адміністративного персоналу закладів вищої освіти.

Мобільність, яка підтримується цим ключовим напрямом діяльності, має надати наступні переваги для студентів, стажерів, молодих людей:

  • покращення якості навчання;
  • збільшення можливостей для працевлаштування та перспектив карʼєрного росту;
  • підвищення самооцінки та самовдосконалення;
  • покращення знання іноземної мови;
  • покращення міжкультурної обізнаності;
  • покращення обізнаності щодо проекту з Європою та цінностей ЄС.