АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » ГІЯ КАНЧЕЛІ - "Я не любив кларнет"

ГІЯ КАНЧЕЛІ – “Я не любив кларнет”

Вечір пам’яті грузинського генія поєднує фільм канадського виробництва «Гія Канчелі:”Я не любив кларнет” та твір композитора “Мініатюри для кларнета і фортепіано — музика театру і кіно”.

Документальний фільм — це діалог Канчелі зі світом через його сім’ю, колег, друзів, тому він вийшов інколи серйозним, інколи сумним, частіше з почуттям гумору. В Києві демонструється вперше.

Цикл з 18 мініатюр інші діалоги зі світом, вони сповнені пронизливим смутком і тихої радості, гіркого тріумфу і самоіронії. Твір, який вже знають і вподобали слухачі 22 країн світу.

У Києві концерт — показ планувався ще тоді, коли Канчелі був живий.

Зараз подія набуває особливого змісту.

“Цей твір став вже культовим. Не важливо, де з 22 країн світу я його грав — в дуже різних місцях по темпераменту: наприклад у Німеччині й Італії, в Ірландії й Росії, в Іспанії й Мексиці — зовсім різні люди – скрізь плачуть. Це просто дивовижно!”
Юліан Мілкіс.

ПРО ВИКОНАВЦВ

Юліан Мілкіс (кларнет)

Канадський видатний соліст, камерний музикант і виконавець джазової музики. Його концерти відбуваються, зокрема, в Карнегі-холі й Лінкольн-Центрі в Нью-Йорку, залах Плейель і Гаво в Парижі, Рой-Томпсон-Холі в Торонто і Національному концертному залі Тайпея.

Серед партнерів Юліана — Юрій Башмет, Жерар Коссе, Олександр Князєв, Міша Майський, Олександр Рудін, Поліна Осетинська, Струнний квартет St. Lawrence та Латиноамериканський квартет.

Музикант бере участь у престижних фестивалях у Франції, Італії, Іспанії, Ірландії, Грузії, Вірменії, Туреччини, США, Канаді.

Спеціально для нього створено безліч нових творів, Юліан Мілкіс співпрацював з Г.Канчелі і О.Мессіаном.

Кларнетист Ю.Мілкіс дуже відомий у середовищі шанувальників джазу і є єдиним учнем “короля свінгу”, кларнетиста Бенні Гудмана.

Записи артиста вийшли під лейблами Warner Classics ‘Lontano, Suoni e Colori, Sony CEAUX і Brilliant Classics.

У 2016 році Юліан Мілкіс став Лицарем Мальтійського ордену.

Поліна Осетинська (фортепіано)

Піаністка Поліна Осетинська знана як вундеркінд і автор епатажної книги «Прощай, смуток» про тернистий шлях до зірок і батька-деспота.

У п’ять років Поліна почала грати на фортепіано. З Україною піаністку пов’язує доленосний концерт у Великій залі Одеської філармонії, після якого піаністкою зацікавилися десятки закордонних телекомпаній.

Піаністка частий гість закордонних фестивалів: Festival Du Wallonie (Брюссель), Chopin Festival, Mainly Mozart Festival, Odessa Classics і багатьох інших.

Музичними партнерами Поліни були відомі диригенти — Саулюс Сондецкіс, Герд Альбрехт, Максим Венгеров, Андрій Борейко, Томас Зандерлінг.

Її записи займають вагоме місце в ряду колекцій таких відомих компаній звукозапису, як Sony Classics, Naxos, Bel Air.

25 Листопада 2019 р.
початок о 19.00

Національна музична академія ім.П.І.Чайковського Велика зала імені Героя України Василя Сліпака

ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА ГРУЗІЇ В УКРАЇНІ

У програмі:

Документальний фільм «Гія Канчелі: “Я не любив кларнет»

(Ethnic Channel Group, режисер О.Антімоні, Канада)

«Мініатюри для кларнета і фортепіано – музика театру і кіно»

Юліан Мілкіс (кларнет) Поліна Осетинська (фортепіано)