Головна » Музичний центр Конфуція при НМАУ імені П.І. Чайковського

Музичний центр Конфуція при НМАУ імені П.І. Чайковського

  Національна музична академія України імені П.І. Чайковського та Центральна консерваторія музики (Пекін) є визнаними в світі музичними академіями. Протягом років, на основі відносин між Китаєм та Україною, обидві академії виховали багато всесвітньовідомих видатних музикантів.

  9-10 червня 2019 року, за підтримки Штаб-квартири Інституту Конфуція Національною музичною академією України імені П.І. Чайковського та Центральною консерваторією музики був заснований Музичний центр Конфуція при НМАУ імені П.І. Чайковського. Музичний центр Конфуція об’єднає ресурси НМАУ імені П.І. Чайковського та Центральної консерваторії музики (ЦКМ), слугуватиме центром створення та виконання оперного репертуару, а також через освітню діяльність, тури та експозиції стане осередком досліджень китайської музики і культурного обміну серед країн «Поясу та Дороги» для Центрально-Східної Європи та всього світу.

Інститути Конфуція

  У зв’язку зі стрімким зростанням економічного розвитку Китаю і посиленням його міжнародних зв’язків у світі зростає необхідність у вивченні китайської мови. Використовуючи успішний досвід Великобританії, Франції, Німеччини та Іспанії у просуванні своїх національних мов, Китай розпочав розбудову власних неприбуткових державних установ, з метою популяризації китайської мови та культури в іноземних країнах починаючи з 2004 року: вони отримали назву «Інститут Конфуція».
  В Інститутах / класах Конфуція використовуються гнучкі методи викладання, а самі установи адаптовані до місцевих умов для викладання китайської мови та промоції культури в іноземних початкових, середніх школах, серед громад та на підприємствах.

Ханбан/ Штаб-квартира Інституту Конфуція

  Ханбан/ Штаб-квартира Інституту Конфуція – це державна установа при Міністерстві освіти Китаю, яка призначена для надання навчальних ресурсів та послуг у галузі вивчення китайської мови і культури у всьому світі, у відповідності до потреб іноземних учнів та з метою розвитку мультикультуралізму і побудови гармонійного світу.

Центральна консерваторія музики (Пекін)

  Заснована для розвитку професійних музичних талантів – Центральна консерваторія музики є центром музичної освіти, досліджень, створення нового репертуару, виступів та популяризації професійної музичної освіти в Китаї, і користується високою репутацією як вдома, так і за кордоном. Консерваторія забезпечує повну систему освіти від початкових класів аж до здобуття докторського ступеню.

Рада Музичного центру Конфуція

при НМАУ імені П. І. Чайковського

Голова Ради

Максим ТИМОШЕНКО

Ректор НМАУ ім. П.І. Чайковського

український громадський діяч і науковець-культуролог, президент Міжнародної суспільно-патріотичної фундації «Дні України»; президент екологічної національної організації «Зелений Хрест» («Green Cross» Ukraine) в Україні, член Ради директорів Міжнародного Зеленого Хреста, доктор філософії, професор, заслужений діяч мистецтв України.

читати далі

Голова Ради

Джао МІН

Джао Мін народився в грудні 1961 року, в місті Чіфенг, Автономний район Внутрішня Монголія, член Комуністичної партії Китаю, доктор філософії, науковий співробітник.

Джао Мін здобув вищу освіту за спеціальністю Інформатика, Бібліотекознавство. Пізніше він навчався в Пекінському педагогічному університеті за спеціальністю Економіка і Менеджмент освіти і отримав ступінь доктора філософії у педагогіці.

читати далі

Радник

Є СЯОГАН

композитор

Є Сяоган є членом 12-ої Політичної консультативної конференції народу Китаю, віце-головою Китайської федерації літературних і мистецьких кіл, головою Китайської асоціації музикантів, професором Центральної консерваторії музики (ЦКМ) і членом Ради директорів Китайської асоціації кінематографу.

Є автором великої кількості творів у різних жанрах, включаючи симфонічну музику, камерну музику, танцювальну драму та оперу, а також музику для кіно і телебачення.

читати далі

Радник

Лю ЮЕНІН

Професор (інструмент – янцінь (китайські цимбали) і ад’юнкт-професор Центральної консерваторії музики (ЦКМ) під керівництвом професора Гуй Сілі і професора Сян Цзухуа. Вона також є директором Офісу та Центру міжнародного обміну музичною культурою Музичного Інституту Конфуція (МІК) ЦКМ. Вона є членом Національного комітету 12-ої, 13-ої Політичної консультативної конференції китайського народу (CPPCC), віце-президентом Асоціації китайських вчених, що отримали освіту за кордоном (WRSA), президентом Асоціації Центральної та Східної Європи WRSA, президентом Асоціації цимбал Азії. Доктор Лю також була запрошеним професором в університеті Мічигана, США; Львівській національній музичній академії імені Миколи Лисенка, Україна; Національній академії музики ім. П. Я. Вайвановського, Чехія.

читати далі

Радник

Михайло МИМРИК

Доктор філософії, заслужений артист України, професор

У 2000 році закінчив Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського. У 2000–2001 роках навчався у магістратурі Віденської академії музики. У 2003 році закінчив асистентуру-стажування НМАУ ім. П.І. Чайковського. З 2001 року – викладач кафедри духових та ударних інструментів НМАУ ім. П.І. Чайковського та Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені М.В. Лисенка. З 2002 року – артист квартету саксофоністів Національної філармонії України. З 2016 року – декан оркестрового факультету НМАУ ім. П.І. Чайковського. З 2018 – проректор з виховної, творчої роботи та міжнародних зв’язків НМАУ ім. П.І. Чайковського.

читати далі

Радник

Олександр ДЯЧЕНКО

Соліст Національної Опери України ім. Т.Г. Шевченка, народний артист України

Яскравий представник української вокальної школи. Закінчив Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського, клас професора народного артиста України В.І.Тимохіна.

Активно гастролює за межами України та в багатьох країнах світу: Німеччина, Франція, Швейцарія, Нідерланди, Данія, Іспанія, Норвегія, Португалія, Австрія, Туреччина, Японія, Канада та США.

читати далі

Радник

Валерія ЖАРКОВА

Доктор мистецтвознавства, професор, голова кафедри історії світової музики НМАУ імені П.І. Чайковського, голова Спеціалізованої вченої ради по захисту докторських дисертацій при НМАУ імені П.І. Чайковського

Доктор Жаркова закінчила НМАУ в 1994 році (історико-теоретичний факультет), захистила кандидатську дисертацію в 1999 році. В 2010 році захистила докторську дисертацію на тему «Творчість Моріса Равеля: музичні тексти та комунікативний контекст».

З 1994 по сьогодні є професором НМАУ, викладає історію західноєвропейської музики, історію української музики, спецкурс по історії старовинної музики, метафізиці історії музики, філософії музики; керує написанням магістерських та кандидатських дисертацій.

читати далі

Директор Музичного центру Конфуція

Віктор БОНДАРЧУК

Доктор філософії, проректор з навчальної роботи НМАУ ім. П.І. Чайковського

У 2006 році з відзнакою закінчив НМАУ ім. П.І. Чайковського, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Музичне мистецтво» та здобув кваліфікацію: викладач, диригент оркестру народних інструментів, викладач диригування за фахом, концертний виконавець (акордеон).

З 2006 до 2009 року навчався в аспірантурі НМАУ ім. П.І. Чайковського на кафедрі «Теорія та історія культури». У 2008 році став членом Національної всеукраїнської музичної спілки.

читати далі

Заступник директора Музичного центру Конфуція

Лі ЦІН

Молода оперна співачка, володарка чарівного сопрано, що вже встигла підкорити багато сцен світу красою водночас ніжного і сильного тембру.

читати далі