АНКЕТА АБІТУРІЄНТА ВСТУП 2024
Головна » Головні новини » Перший в Україні міжнародний музичний марафон, присвячений Петру Чайковському

Перший в Україні міжнародний музичний марафон, присвячений Петру Чайковському

Ім’я Петра Чайковського відоме на весь світ. Геніальний композитор залишив велику творчу спадщину, яка охопила майже всі жанри. Протягом близько двох століть музика Чайковського не втрачає популярності. Навіть навпаки, стрімкіше набирають обертів конкурси, які носять це ім’я, щороку проводяться численні конференції, присвячені творчості композитора, його масштабні твори становлять основу музичних театрів. Ім’ям Чайковського названо найкращі, без перебільшення, заклади вищої музичної освіти, які, немов титани протягом багатьох років утримують ланку першості у світі.

Усебічна любов до музики Петра Чайковського криється у її інтернаціональності й, між тим, корінням вона глибоко проникає у слов’янський мелос, а також міцно пов’язана з українським фольклором, із якого черпав натхнення митець. Україна посідала у світогляді композитора вагоме місце. Кам’янка стала для нього обителлю щастя. У Києві, Харкові та Одесі він часто працював і мав велике коло друзів.

Прихильність Чайковського до України і її культури, яка відобразилась у його творчості, підсилювалася також генетичною пам’яттю, адже рід Чайковських походить з України. Тож нині ми святкуємо 180-річчя композитора не лише віддаючи данину цьому генію, а й усвідомлюючи його національну приналежність.

До ювілейної дати 7 травня ректор Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського Максим Тимошенко подарував музикантам чудовий проект під назвою «Петро Чайковський – 180», який іще раз доводить, що для музики немає жодних кордонів.

Саме під час світового карантину, коли, здавалося б, виконавці позбавлені будь-якої можливості для втілення творчих ідей, музичний челлендж уособив єдність мистецької спільноти. Це яскравий приклад, коли надихаюча ідея, підкріплена потужною творчою силою, знайшла вихід у доволі цікавому музичному відтворенні.

До марафону «Петро Чайковський – 180» приєдналося загалом понад 200 музикантів, що стало приємною несподіванкою. Протягом 5-ти днів, із 2 до 6 травня усі охочі викладали відеозаписи з власним виконанням твору на особистих сторінках у Фейсбуку з додаванням хештегу #Петрочайковський180, що було обов’язковою умовою участі у марафоні.

У челленджі взяли участь виконавці не тільки з багатьох регіонів України, а ще й із різних куточків світу. Юні митці, викладачі, а також справжні зірки найкращих світових сцен долучилися до святкування 180-річчя Петра Чайковського.

Не стали перешкодою ані відстань, ані інтернет-зв’язок, ані гнітюча атмосфера всесвітньої пандемії. Навпаки, різноманітність жанрів вражала – у марафоні прозвучали відомі твори композитора з його оперної, симфонічної, інструментальної і вокальної творчості. Окрім сольних виступів, прозвучали твори за участю провідних симфонічних оркестрів України та Грузії, виступили інструментальні ансамблі, вокальні дуети.

Любов до музики Петра Чайковського та прагнення доторкнутися мистецькою душею до бажаних творів розкрилися у цікавих інструментальних перекладах, серед яких були Скерцо з Симфонії №6 для двох фортепіано, «Вальс квітів» із балету «Лускунчик» для арфи, марш із балету «Лускунчик» для двох баянів та джазова Увертюра на теми Петра Чайковського.

На завершення святкового марафону Національна музична академія України імені П.І.Чайковського підготувала для учасників відео-гала-концерт «Петро Чайковський – 180» з найяскравішими номерами, які було розміщено на офіційному сайті Київської консерваторії.

“Я бажав би всіма силами своєї душі, щоб музика моя поширювалась, щоб збільшувалось число людей, які люблять її, знаходять в ній втіху й підтримку”. Ці слова великого митця справдилися, бо, напевно, репертуар жодного музиканта не обходиться без творів Петра Чайковського. Його творчість така всеосяжна, що пронизує весь період творчого становлення кожного виконавця.

Міжнародний музичний марафон на честь 180-річчя Петра Ілліча Чайковського став ще одним яскравим показником усесвітньої любові до великого композитора.